Kryptowaluta TRON Kurs Kalkulator Notowania Cena

TRON
TRX
0.302361
0.00000310 BTC
Marketcap
27,899,167,094
Wolumen (24h)
1,319,405,614
W obiegu
92,335,435,429 TRX
Całkowita ilość
101,900,409,184 TRX

TRON Kalkulator

TRX

Co to jest kryptowaluta TRON?Kryptowaluta Tron, bo o niej mowa jest zdecentralizowaną platformą oferującą użytkownikom w pełni swobodny dostęp do rozrywki. Nie ma w niej miejsca dla ograniczeń i cenzury. Tym samym istnieją punkty styczne na poziomie założeń między owym projektem a ideą deep web.

Za usługi świadczone przez platformę płaci się określonym środkiem płatniczym. Jest nim coin TRX. Aktualnie główna sieć tkwi w fazie testowej. Co można powiedzieć o kryptowalucie Tron? Jakie informacje mogą nam się przydać?

Kryptowaluta Tron TRX NotowaniaOjcem projektu jest Justin Sun, postać szeroko znana w przestrzeni internetowej. Należy do niego chiński komunikator PEIWO. W przeszłości był jednym z deweloperów kierującym rozwojem Ripple.

Sun jest znany z wygranej licytacji organizowanej rokrocznie przez Warrena Buffeta, który co warto podkreślić, jest niechętny w stosunku do kryptowalut. Zwycięzca licytacji miał odbyć kolację z organizatorem tego eventu. Konkurenci zostali przelicytowani przez Suna kwotą 4,57 mln dolarów. Ów kwotę przekazano na cele charytatywne.

W czerwcu 2018 roku BitTorrent został przejęty przez Suna. Była to największa platforma funkcjonująca na zasadzie peer-to-peer. To wydarzenie jest w stanie zobrazować nam założenia Justina Suna i jego potencjalne wizje mające związek z kryptowalutą Tron.

Charakterystyka kryptowaluty Tron TRXW roku 2017 zrealizowano zbiórkę ICO. Rynek został zasilony 40 mld tokenów TRX. Każdego tokena można było nabyć w cenie 0,0019 USD. Cała pula tokenów została sprzedana w ciągu zaledwie miesiąca. Pozwoliło to zebrać 70 mld dolarów w kryptowalutach Bitcoin i Ethereum.

Jeśli sięgniemy do genezy tego projektu, zauważymy, że tuż po swym starcie funkcjonował w standardzie ERC20, w oparciu o blockchain Ethereum. Konwersja tokenów na autorski standard, zaprojektowany na użytek sieci rozpoczęła się w maju 2018 roku.

Wraz z początkiem 2018 roku funkcjonował white paper projektu. Jakiś czas później opublikowano platformę, która nie spełnia jeszcze funkcji użytkowych.

Kryptowaluta Tron jest prosta w swych fundamentalnych założeniach. Twórcy owej platformy planują wypracować kompletnie zdecentralizowaną platformę rozrywkową. Znajdziemy na niej gry, filmy, seriale i muzykę. Twórcy dzielący się swoimi materiałami będą mogli pobrać wynagrodzenie.

By uzyskać dostęp do określonych funkcji i materiałów będzie trzeba płacić określonym środkiem płatniczym. Będzie nim kryptowaluta Tron. Autorzy projektu już w tym momencie chwalą się bardzo dobrą skalowalnością, która umożliwi realizację szybkich transakcji. Zdaniem twórców platformy jej możliwości są dużo lepsze od konkurencji.

Ojcowie projektu zadbali też o nominowane portfele, które posłużą do przechowywania kryptowaluty. Platforma umożliwia również oddawanie głosu na delegatów zarządzających transakcjami. Ważność głosów jest zależna od posiadanych coinów TRX.

Z poziomu platformy możemy przejść swobodnie do aplikacji DAap. Oferuje ona szeroki dostęp do gier. Wybijają się zwłaszcza tytuły, które znamy z kasyn. Aplikacja DAap oferuje nam również dostęp do seriali, filmów bądź muzyki.

Prócz opisanych superlatyw kryptowaluta TRX zaliczyła jednak pewną wtopę. Wywołała spore kontrowersje za sprawą oskarżenia o plagiat. Zdaniem krytyków opublikowany white paper był kalką innych platform o charakterze rozrywkowym. Twórcy platformy bronili się kiepską transkrypcją z języka chińskiego.

Do Justina Suna należy oprogramowanie BitTorrent. Jest to program umożliwiający wymianę plików w sieci. Z programu tego korzystają przeważnie piraci udostępniający materiały objęte licencją. Istnieje obawa przed tym, że platforma może narazić twórców na niepowetowane straty.

Delegaci i podaż coinów TRXGórne widełki podaży kryptowaluty Tron wynoszą obecnie 100 mln jednostek. Obieg kryptowaluty to obecnie około 66 mln tokenów. W użyciu jest algorytm konsensusu Delegated Proof of Stake. Oznacza to, że nie ma wyróżnienia na górników. Wiodącą rolę odgrywają tak zwani delegaci wybierani w drodze głosowania. W wyborach biorą udział posiadacze coinów TRX.

Inną nazwą delegatów są super reprezentanci. W ich gestii leży weryfikacja i zatwierdzanie transakcji. Nie tak łatwo zostać super reprezentantem. Warunek ten spełniają użytkownicy cieszący się sporą ilością coinów.

Liczba delegatów pracujących w tym samym momencie wynosi około 27. Są nagradzani za każdy nowy i zatwierdzony blok. Czas zatwierdzanych bloków oscyluje wokół pół sekundy. Nagrodą za zatwierdzenie bloku jest 32 TRX.

Sposób funkcjonowania kryptowaluty TRXOsoby korzystające z platformy zyskują szeroki dostęp do rozmaitych filmów, seriali, muzyki czy gier. Wspomniane gry mogą mieć podłoże hazardowe. Za dostęp do materiałów płaci się funkcjonującą w obrębie platformy walutą, jaką są tokeny TRX. Można je zakupić za pośrednictwem platformy.

Projekt jest pochodną idei stworzenia globalnego, w pełni zdecentralizowanego Internetu trzeciej generacji. Za pomocą takich platform jak kryptowaluty TRX twórcy będą mogli łączyć się bezpośrednio z widzami i to bez żadnych pośredników. Za swój wkład będą rzecz jasna wynagradzani.

Koncepcja projektu na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie, jakby opierała się na zasadach funkcjonowania dark webu. Jednak tym, co wyróżnia dark web, jest anonimowość. Użytkownicy kryptowalut TRX nie będą mogli na nią liczyć. Autorzy rozmaitych materiałów mimo tego obawiają się rozpowszechniania ich dóbr intelektualnych bez ich zgody. Obawy te podsycane są przez twórców, którzy zwracają uwagę na fakt, że Justin Sun wszedł w posiadanie programu BitTorrent.


Coiny TRX odgrywają rolę środka płatniczego, za pomocą którego można opłacić rozmaite usługi. Za ich pomocą można też wziąć udział w grach hazardowych. Od jakiegoś czasu platforma obsługuje także kilka innych kryptowalut.


Więcej informacji


 • Charts

 • Historical Data

 • Markets

 • Social

 • Powiększenie
 • Godzina
 • Dzień
 • Tydzień
 • Miesiąc
 • Rok
 • Cały czas
 • Typ
 • Wykres liniowy
 • Wykres świecowy
* Waluta PLN
Cena historyczna za TRON
DataOtwartyZamkniętyWysokiNiskiWolumen
TRON Markets
#SourcePairWolumenCenaChangeUpdated