KuCoin – dobry dodatek do oferty Binance

809

KuCoin jest w wielu miejscach podobny do Binance (który szeroko opisywaliśmy w tym artykule), jednak jego główna zaleta to szeroki wybór mniej znanych kryptowalut, które dopiero czekają na swoje pięć minut w świecie krypto.

Podobnie też jak na Binance, KuCoin jest przede wszystkim giełdą. Nie ma tam możliwości bezpośredniego kupna kryptowalut za pieniądze, dlatego jeśli chciałbyś skorzystać z jej oferty, musisz najpierw zakupić jeden z bardziej znanych coinów w innym miejscu (na przykład na BitBay), a dopiero później przelać go na KuCoin. Następnie, używając par tradingowych, stawiasz zlecenie na kryptowalutę, którą chciałeś domyślnie kupić.

KuCoin jest też znany z interesujących promocji i loterii, w których do wygrania są jednostki danej kryptowaluty czy też luksusowe dobra z realnego świata, takie jak na przykład samochód Tesla Model S.

W tym artykule przeprowadzimy Cię przez cały proces rejestracji na tej giełdzie i pokażemy, w jaki sposób używać pulpitu do składania zleceń kupna lub sprzedaży.

 1. Rejestracja na KuCoin
 2. Wpłata kryptowalut
 3. Trading na KuCoin

 

Etap 1.: Rejestracja na KuCoin

Poniższy przycisk zabierze Cię na stronę KuCoin:

Po przejściu na stronę, kliknij przycisk „Sign Up”:

Po chwili zobaczysz cały regulamin giełdy, na którą chcesz się zarejestrować. Wystarczy, że zejdziesz na sam dół strony, zaznaczysz checkbox przy „Agree to the terms of use” i klikniesz Next.

Potem wpisz dane, którymi będziesz się logował do swojego konta:

Na koniec pozostaje jedynie potwierdzenie swojego konta, klikając w mail weryfikacyjny przesłany na Twoją skrzynkę odbiorczą:

Możesz już się zalogować!

Zanim zaczniemy omawiać wszystkie możliwości, jakie oferuje swoim użytkownikom giełda KuCoin, już od samego początku chcielibyśmy Cię przekonać, byś włączył dwustopniową weryfikację przez Google Authenticator. Znajdziesz ją, klikając w w przycisk „Settings” i wybierając opcję „Google 2-Step”:

Ściągnij na swój telefon aplikację „Google Authenticator” ze sklepu Apple lub Google play i zeskanuj kod QR widoczny w drugim kroku. Otrzymasz regularnie zmieniający się ciąg cyfr, który będziesz używał przy każdym logowaniu na swoje konto. Nie zapomnij wpisać aktywnego ciągu cyfr po raz pierwszy w kroku trzecim, by zakończyć proces ustawiania dwustopniowej weryfikacji.

 

Etap 2.: Wpłata kryptowalut

Jak wspomnieliśmy na początku tego artykułu, KuCoin jest giełdą, na której nie można zakupić kryptowalut – jedynie nimi obracać. Możesz je wymieniać między sobą lub sprzedać za Tether.

Tether (USDT) jest kryptowalutą, która ma imitować amerykańskiego dolara w świecie krypto. Firma stojąca za tą inicjatywą twierdzi, że każdy żeton jest powiązany z prawdziwym dolarem w proporcjach 1:1. Ponieważ jego wartość się nie zmienia (jest powiązana z walutą USA), inwestorzy często z niego korzystają, by przeczekać duże spadki.

Wpłacenie swojej waluty nie powinno Ci sprawić wiele problemów. Przejdź po prostu do części „Assets” z poziomu głównego menu. Zobaczysz listę walut dostępnych na KuCoin:

Wybierz ten, który posiadasz w innym miejscu i kliknij obok niego „Deposit”. Zobaczysz adres konta tej jednej waluty, którą kliknąłeś. To właśnie na ten adres możesz zasilić swoje konto wybraną walutą. Pamiętaj jednak o kilku fundamentalnych zasadach:

 • Nigdy nie wpłacaj innych kryptowalut na dany adres! Jeśli chcesz wpłacić Ethereum, kliknij na „Deposit” przy Ethereum i własnie na ten adres wysyłaj swoje ethereum. Nie wysyłaj na niego litecoinów, ripple, cardano czy jakichkolwiek innych walut, bo je po prostu stracisz!
 • Zawsze upewnij się dwa razy, że poprawnie wpisałeś adres na giełdzie, z której wypłacasz pieniądze! Jeśli źle go skopiujesz, Twoje środki przepadną na zawsze. Pamiętaj – tu nie ma możliwości cofnięcia transakcji czy odwołania się do wyższej instancji nadzorującej cały proces.
 • Dokładnie czytaj opis całej procedury wpłaty. Niektóre kryptowaluty (na przykład Cardano) wymagają czegoś więcej niż tylko adresu giełdy. Dokładnie stosuj się do wskazówek na stronie, by nie utracić swoich środków.
 • Jeśli masz taką możliwość, najpierw przetestuj wpłatę na niskich wartościach. Jeśli cały proces zostanie zakończony powodzeniem, będziesz mógł przelać resztę monet tej samej waluty.
 • Pamiętaj, że to konto tak naprawdę nie jest Twoje – należy do giełdy! Ty je tylko użytkujesz. Dlatego radzimy większość swoich oszczędności trzymać na portfelu sprzętowym.

 

 

Etap 3.: Trading na KuCoin

Przejdźmy do najważniejszego punktu, czyli inwestycji w kryptowaluty.

Na KuCoin znajdziesz wiele par tradingowych (znajdziesz je w zakładce „Markets”):

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • NEO
 • Tether
 • KuCoin Shares (prywatna waluta giełdy)
 • Bitcoin Cash

Klikając w którąkolwiek parę, zostaniesz przeniesiony do głównego pulpitu giełdy:

Omówmy jego najważniejsze elementy:

 1. Górny panel przekazuje Ci generalne informacje na temat waluty, którą masz wyświetloną oraz pozwala na manewrowanie między różnymi walutami dostępnymi na giełdzie.
 2. Po lewej stronie znajdziesz wykres przedstawiający historię danej kryptowaluty. Możesz go modyfikować nie tylko zmieniając okres, z którego mają się rysować świece, ale też możesz dowolnie modyfikować jego graficzną część, dodając też wskaźniki pomagające Ci w decyzji kupna lub sprzedaży, takie jak na przykład Relative Strength Index.
 3. Tuż pod wykresem znajdziesz wykres głębokości rynku przedstawiający w sposób graficzny aktywne zlecenia kupna i sprzedaży.
 4. Obok wykresu głębokości rynku znajduje się informacja o Twoich aktywnych zleceniach. To właśnie tutaj możesz śledzić swoje wszystkie pozycje, które nie zostały jeszcze wykonane.
 5. W prawym panelu znajduje się książka zamówień. Wszystkie aktywne zlecenia kupna i sprzedaży są widoczne w lewej kolumnie, a wszystkie wykonane już zlecenia kupna i sprzedaży w prawej. Pośrodku znajdziesz ostatnią cenę, za którą dana kryptowaluta została kupiona lub sprzedana.
 6. W końcu, w panelu w prawym dolnym rogu, będziesz mógł składać zlecenia kupna lub sprzedaży. Wystarczy, że wpiszesz kwotę swojego zlecenia oraz liczbę coinów, a następnie klikniesz w Buy lub Sell…

To wszystko, co potrzebujesz wiedzieć o korzystaniu z KuCoin!

 

 

Jednakże na sam koniec tego artykułu chcielibyśmy przypomnieć o ważnej zasadzie, która powinna towarzyszyć Ci w każdym momencie przebywania w Internecie: zasadzie zerowego zaufania.

Po pierwsze, pamiętaj, by zadbać o bezpieczeństwo swojego konta. To oznacza wprowadzenie wyżej wymienionej podwójnej weryfikacji na każdym koncie pocztowym czy na każdej giełdzie, z której korzystasz (wiele z nich posiada tę opcję).

Po drugie, uważaj na kradzież Twoich danych osobowych poprzez „phishing”. Dokładnie sprawdzaj maile, które do Ciebie przychodzą, i nie klikaj w przypadkowe linki. Jeśli jest to oficjalny mail od KuCoin (ponieważ zakładasz w danym momencie konto i poprosili Cię mailowo o aktywację), jesteś bezpieczny. Zalecamy jednak wzmożoną ostrożność przy klikaniu w odnośniki, które otrzymujesz na swoją skrzynkę pocztową.

Wreszcie chcielibyśmy wspomnieć, że nawet najbardziej poważane giełdy mogą stać się ofiarami ataku hakerskiego. Takie sytuacje zdarzały się w przeszłości, zdarzają się również i dzisiaj. Niestety żyjemy w czasach, w których wszystkie instytucje finansowe są nieprzerwanie narażone na takie zagrożenia. Nie inaczej jest z ogromnym rynkiem kryptowalut, który obraca już ponad 700 miliardami dolarów. Taka kwota przyciąga wiele nieuczciwych jednostek.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Internet nie jest bezpiecznym miejscem. Z tego powodu wiele osób używa giełd tylko do zakupu i sprzedaży monet, a swoje kryptowaluty przechowuje metodą „cold storage”, czyli na zewnętrznych narzędziach niepodłączonych do Internetu. Nie zrzucasz wtedy odpowiedzialności na osoby trzecie (zasada zerowego zaufania!), tylko sam zabezpieczasz swoje środki. Oprócz ciebie samego, nikt inny nie ma dostępu do fizycznego portfela, na którym trzymasz kupione kryptowaluty.

Jeśli chciałbyś się bliżej przyjrzeć takiemu sposobowi na przechowywanie swoich środków, polecamy dwa portfele, które bardzo dobrze spełniają swoją rolę:

 

Crytodemy.pl życzy Ci tanich zakupów i wysokich zwrotów!