Kurs Aave (AAVE) osiągnął włąśnie swoje nowe ATH

Od początku lutego bieżącego roku kurs Aave (AAVE) wzróśł o 76%. Dodatkowo w dniu dzisiejszym token DeFi osiągnął nowe ATH sięgające poziomu 520 dolarów (USD).

Na chwilę obecną Aave znajduje się na drugiej pozycji w rankingu platform DeFi pod względem całkowitej wartości zablokowanej. Warto podkreślić fakt, że jej protokół w dalszym ciągu zyskuje użytkowników czym znacznie przewyższa swoich konkurentów.

Sprawdź więcej artykułów:

Wzrost kurs Aave (AAVE) szokuje

Informacje pochodzące z Coinpaprika, mówią o wzroście Aave z poziomu 284 dolarów (USD) do obecnej wartości wynoszącej 510 dolarów (USD). Wszystko to odbyło się na przestrzeni ostatniego tygodnia czyli od 1 lutego do dziś. W rezultacie dobowy wolumen obrotu to 2,4 miliarda dolarów (USD). Dla przypomnienia wspomnimy, że ostatni rajd wystartował 28 stycznia 2021 roku, gdy platforma poinformowała o wydaniu narzędzia migracji Aave v2.

Ma ono za zadanie umożliwić użytkownikom prostą migrację wszystkich informacji o koncie. Od tego momentu kluczowe wskaźniki platformy DeFi nieustannie rosną. Dotyczy to rzecz jasna także łącznej wartości środków zablokowanych w protokole, który to właśnie 3 lutego bieżącego roku ustanowił nowy rekord wynoszący 4,957 miliarda dolarów (USD).

Natomiast dzień wcześniej czyli, 2 lutego propozycja została zaakceptowana przez członków społeczności kryptowalutowej, a Balancer (BAL) został dodany jako zabezpieczenie.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Z czego wynika siła DeFi?

Jak zapewne wiecie zdecentralizowane finanse w dalszym ciągu zyskują na sile i popularności. Dzieje się tak między innymi dzięki ogromnemu wachlarzowi oferowanych usług. Szanse związane z możliwością generowania zysków na skutek zarówno pożyczanie, jak i obstawiania tokenów jest kusząca dla wielu inwestorów.

Kolejną pokusę dla tradera stanowi możliwość pożyczania pod zastaw zgromadzonych aktywów kryptograficznych oraz uczestniczenia w opracowywaniu protokołów.  Jak wiecie AAVE v2 skupia w sobie te wszystkie obszary. Dodatkowo platforma w dalszym ciągu integruje się z innymi protokołami w przestrzeni DeFi. Zdaniem wielu jest to głównym czynnikiem napędzającym rajd AAVE.

Sprawdź więcej artykułów: