Kurs Bitcoin testuje 65000 tysięcy dolarów! Bitcoin nowy rekord

Notowania największej, jak i także najstarszej kryptowaluty podczas wtorkowej sesji ustanawiają nowe oraz historyczne maksima, testując sam pozom 64 741,44 dolarów. Bitcoin znajdował się ostatni raz na poziomach rekordowych w dniu 13 marca bieżącego roku, gdy jego szczyt wynosił 61 781,83 dolarów. Wynik się udało więc poprawić i to prawie o tysiąc dolarów.

Bitcoin na maksimach historycznych, ether podążą za jego śladem

Norowania bitcoina na giełdzie luksemburskiej Bitstamp ustanawiały nowe szczyty po godzinie 10.15 polskiego czasu, po czym kontynuowały dynamicznie wzrosty wybijając ostatecznie poziom wynoszący 62 tysięcy dolarów.

Największa na świecie kryptowaluta zwiększyła ponad dwukrotnie swoją cenę w tym roku w związku z akceptacją rosnącą jako inwestycji oraz płatniczego środka, a także w związku z tym, że inwestorzy poszukują aktywów wysokodochodowych w obliczu bardzo niskich procentowych stóp. Spore firmy, w tym także BNY Mello, Tesla czy też Mastercard zainwestowały w kryptowaluty, czym jeszcze bardziej napędziły tempo adopcji instytucjonalnej aktywów cyfrowych, bezpośrednio wpływają na ich wzrost cen.

Za Bitcoinem na całkiem nowe szczyty