Kurs Bitcoin w ostatnim czasie idzie do góry i przekracza 20 000 USD

Po raz pierwszy w historii kurs Bitcoina przekroczył 20 tysięcy USD. Nowy rekord swojej wartości najpopularniejsza kryptowaluta osiągnęła zaledwie 2 tygodnie po ustanowieniu poprzedniego.

Bitcoin z nowym ATH

Analitycy już od pewnego czasu spodziewali się, że psychologiczna granica na poziomie 20 tys. zostanie wkrótce przebita, choć wcześniej takie prognozy były często wyśmiewane. 16 grudnia cena BTC według danych prezentowanych przez CoinMarketCap wzrosła aż o 1 600 USD, wyznaczając nowe ATH na poziomie 20 707 dolarów. Oznacza to dzienny wzrost o 9 %.

Sprawdź więcej artykułów:

Wzrost o 190 % od stycznia

Bitcoin kontynuuje w ostatnich tygodniach swój rajd w górę. Można zresztą zwrócić uwagę na skalę wzrostu jego kursu od początku 2020 roku. Obecnie jest droższy aż o 190 % niż w początkach stycznia. A warto pamiętać, że po drodze był wielki marcowy krach. W porównaniu z tamtym, najgorszym momentem, BTC do dziś zdrożał o przeszło 400 %. To wyniki nieporównywalne nawet ze złotem, które w tym roku także notowało swoje rekordowe ceny. Od początku stycznia jego kurs wzrósł jednak “zaledwie” o 20 %.

Czy cena BTC osiągnie 100 000 dolarów?

Nowe ATH Bitcoina i jego dobra passa w ostatnich tygodniach sprawiają, że coraz śmielej stawiane są przez analityków rynku prognozy o przyszłym wzroście kursu nawet do 100 tys. USD. Coś, co jeszcze niedawno wydawało się mrzonką, dziś zaczyna wyglądać coraz bardziej realnie, choć droga do tego wyniku wciąż jest długa. Warto też pamiętać, że sytuacja na rynkach może zmieniać się bardzo szybko i nie jest wykluczone, że trend wkrótce się odwróci.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Altcoiny też drożeją

Na razie jest jednak dobry czas dla kryptowalut, bo wzrosty notują ostatnio także altcoiny, choć w ich przypadku obecnie nie można jeszcze mówić o rekordach. W dniu historycznego skoku w górę BTC po 6 % zyskały: Ethereum (ETH) i XRP. Dla tego pierwszego oznaczało to zbliżenie się do najwyższego kursu osiągniętego w tym roku. O ponad 5 % droższe w ciągu doby stały się także: Cardano (ADA), Litecoin (LTC) czy Stellar (XLM).

Sprawdź więcej artykułów: