Kurs XLM wciąż rośnie

XLM zanotował swój najwyższy kurs od maja 2018 roku, a w ciągu doby drożeje o ponad połowę. Jakie są powody tak dynamicznych wzrostów tej kryptowaluty?

XLM drożeje o ponad 50 % na dobę

Według uśrednionych danych CoinMarketCapu w trakcie jednej sesji kurs kryptowaluty należącej do sieci Stellar poszedł w górę nawet o ponad 75 %, a jej ostatnie dobowe zyski przekraczają 50 %. To kolejna z kryptowalut, która w ostatnich dniach znacząco zyskuje podczas hossy na rynku. Obecna cena XLM krąży w granicach 0,36 USD za monetę.

Sprawdź więcej artykułów:

Wciąż daleko do ATH

Podobnie jak w przypadku innych kryptowalut, w ostatnim czasie mamy do czynienia z bardzo znaczącym wzrostem, ale do najwyższego kursu w historii ciągle jeszcze sporo brakuje. ATH w przypadku XLM zanotowane zostało w 2018 roku i było o ponad 60 % wyższe niż aktualna cena. Warto jednak zwrócić uwagę, że obecny kurs jest najwyższym od tamtych rekordowych wyników, co pozwala Stellarowi z optymizmem patrzeć na dalszy rozwój wypadków.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Umowa z rządem Ukrainy pomaga XLM

Co wpłynęło na ostatnie wzrosty? Z pewnością informacja ukraińskiego rządu, który zapowiedział emisję CBDC opartego na blockchainie Stellara. Władze kraju zawarły w tej sprawie umowę ze Stellar Development. Wiceminister transformacji cyfrowej ds. rozwoju IT Ukrainy Ołeksandr Borniakow dodał wówczas, że liczy, iż to porozumienie pomoże rozwijać branżę aktywów cyfrowych, a także zintegrować ją z globalnym systemem finansów.

Dobra dla sieci Stellar informacja najwyraźniej przełożyła się na zainteresowanie inwestorów jej kryptowalutą i spowodowała wzrost jej ceny.

Lepsze nastroje wokół XLM

Wyraźnie poprawiły się także nastroje inwestorów dotyczące XLM. Analitycy zwracają uwagę, że przed wybuchem zamieszania wokół Ripple nie były one najlepsze w porównaniu z sytuacją XRP według długoterminowego wskaźnika sentymentu prezentowanego przez The Tie. Teraz jednak sytuacja obu tych kryptowalut się odwróciła i to na XLM rynek patrzy znacznie przyjaźniejszym okiem, podczas gdy XRP traci na zaufaniu inwestorów.

Sprawdź więcej artykułów: