Litecoin mocno w dół – Korekta na całym rynku kryptowalut

O ponad 24 % spadł w ciągu 24 godzin kurs Litecoina. Stało się to niedługo po przekroczeniu przez niego bariery 240 dolarów. Pod znakiem zapytania stoją dalsze losy tej kryptowaluty, która nie może ostatnio uzyskać punktów wsparcia.

Litecoin w dół o prawie 25 %

Litecoin wydawał się przeżywać bardzo dobry czas, gdy osiągnął cenę 245,96 dolarów, co było jego najwyższym kursem w 2021 roku. Przekroczenie progu 240 USD mogło dawać nadzieję na kolejne wysokie ceny. Tak się jednak nie stało, bo na tym wysokim poziomie LTC został odrzucony, a to zaowocowało tym, że jego cena bardzo szybko zaczęła spadać. Już 24 godziny od rekordu roku spadła o niemal 25 %.

Strata dobowa i tygodniowa

Co gorsza, Litecoin stracił nie tylko w ujęciu dobowym, ale także tygodniowym. I to znacznie. Jego obniżka wartości w ciągu 7 dni wyniosła 20,65 %. W ciągu ostatnich 24 godzin po rekordowym weekendzie był nabywany w przedziale cenowym mniej więcej pomiędzy 182,5 a 227,2 USD.

Brak punktów wsparcia

Takie znaczące wahania wartości, jakie w ostatnim czasie stały się udziałem LTC powodują, że analitycy poważnie zastanawiają się nad dalszymi losami ceny tej kryptowaluty. Szczególnie, że – jak zauważył znany analityk John Isige – podczas spadków nie zadziałały żadne wstępne punkty wsparcia znajdujące się na poziomie 220 oraz 200 USD. Oba zostały łatwo pokonane podczas drogi w dół. Pytanie brzmi więc czy czekają nas dalsze spadki i w którym miejscu mogą one zostać zatrzymane.

LTC może spaść do 150 USD

Dodatkowy problem widać na wykresie IOMAP, który pokazuje, że Litecoin nie ma obecnie ważnych obszarów wsparcia, a to grozi dalszym procesem spadku ceny, jeśli znacząco wzrośnie presja na jego sprzedaż. John Isige twierdzi, że ważne dla LTC byłoby ustanowienie punktu wsparcia na poziomie 180 USD. W takim przypadku możliwe stałoby się uzyskanie nowego trendu wzrostowego. Jeśli zaś tak się nie stanie, to wkrótce należy się spodziewać dalszego spadku i znalezienia się kursu w okolicach 150 dolarów amerykańskich.