MetaMask podnosi bezpieczeństwo oraz poprawia znacznie ceny gazu

Rozszerzenie przeglądarki MetaMask

The Trust Project jest międzynarodowym konsorcjum informacyjnych organizacji budujących wszelkie standardy przejrzystości. Portfel kryptowalut, jak i także rozszerzenie przeglądarki MetaMask zajęte były znacznym zwiększeniem bezpieczeństwa, ponieważ exploity oraz hacki nękają nadal branżę.

MetaMask w swoim najnowszym miesięcznym raporcie opisuje szczegółowo działania bieżące, które mają na celu znaczne ulepszenie platformy dla użytkowników oraz zwiększenie samego bezpieczeństwa. Jest kilka poprawek, o których wiedzieć powinni programiści dApp, ale nie będą one miały kompletnie wpływu na użytkowników.

Sprawdź więcej artykułów:

 Dostawca portfela tego opracował “LavaMoat”, a więc zestaw narzędzi do generowania specjalnych pakietów dApp o bezpieczeństwie zwiększonym w postaci kontenerów SES (Secure EcmaScript). Dodał, że wydanie każdorazowe rozszerzenia MetaMask od wersji 8.0.6 w górę znacznie wdraża SES.
Utwardza to całą naszą bazę kodów oraz także mniejsza znacznie liczbę sposobów, w jakie zależność złośliwa naruszyć może portfel użytkownika. Mówiąc krótko – Twój portfel jest o wiele bezpieczniejszy niż kiedykolwiek. Poza rozszerzeniami przeglądarki Brave, Firefox oraz Chrome na komputery stacjonarne, MetaMask teraz uruchomił także jedno dla użytkowników Windows Edge.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

MetaMask poprawił swoje ceny gazu

Raport także dodał, że poprawił sam sposób obliczania tychże transakcyjnych opłat. Powinno to zapewnić o wiele większą spójność cen gazu wyświetlanych bezpośrednio na ekranie potwierdzenia, a do tego ogólny wzrost szybkości transakcji.

Sam interfejs programowania aplikacji w rzeczywistości agreguje bardzo wiele usług szacowania gazu, aby móc zapewnić oszacowania optymalne ilości gazu, który jest potrzebny do transakcji.
Cena średnia transakcji w Ethereum jest znacznie wyższa niż przed większość miesiąca listopada. Osiągnął szczyt do pięciu dolarów 26 listopada, kiedy to nastąpiła aktywność wzmożona przeróżnych protokołów DeFi.
Na początku miesiąca października otrzymano informację, że MetaMask uruchomił swapy tokenów, które oszczędzają gaz.