Mija 10 rok bez odzewu twórcy Bitcoina Satoshi Nakamato

Tajemniczy Satoshi Nakamato, twórca topowej kryptowaluty Bitcoina od 10 lat nie przerywa milczenia. W przeciągu tego czasu nie tylko brak wiadomości dotyczących jego aktualnej działalności, brak również informacji dotyczących jego osoby. Do dzisiaj nie wiemy, jaka jest prawdziwa tożsamość tej persony.

Dziesięć lat całkowitej ciszy

Twórca Bitcoina od początku swojej kariery był bardzo tajemniczą postacią. W zasadzie możemy śmiało stwierdzić, że nie wiemy o nim nic. Co więcej, nie ma żadnych przesłanek, które pozwoliłyby nam twierdzić, że tajemniczy Satoshi Nakamato jest jedną osobą.

Bardzo prawdopodobne, że za stworzenie Bitcoina odpowiadała cała grupa osób, a może nawet instytucja. Niestety nie zapowiada się na to, abyśmy mieli poznać prawdę. Ostatnia wiadomość, jaką mamy od twórcy kryptowaluty pochodzi z grudnia 2010 roku i był to wpis dodany na pewnym forum dyskusyjnym.

Bitcoin Talk, bo o tym forum mowa zostało założone 11 lat temu i w całości poświęcone jest zagadnieniu najpopularniejszej na świecie kryptowaluty. Twórcą strony jest sam Satoshi Nakomoto, który stworzył forum w celu promowania swojego dzieła.

Sprawdź więcej artykułów:

Wielki sukces po latach

Po dziesięciu latach od zniknięcia autora bitcoin stał się czymś więcej niż małym projektem. Ceny kryptowaluty sięgają niewyobrażalnych w momencie tworzenia liczb. Obecna cena jednego Bitcoina wynosi ponad 19 000 USD. Prawdopodobnie sam twórca nie spodziewał się takiego sukcesu.

Na tym jednak nie koniec. Analitycy wciąż wróżą wzrosty cen. Nie gaśnie również popularność Bitcoina, który z dnia na dzień zdobywa coraz większą liczbę zwolenników. Podobnie ma się sprawa z innymi projektami kryptowalutowymi, które powstają na kształt pierwowzoru.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Od powstania pierwszego Bitcoina, prężnie rozwijają się altcoiny, które mają nadzieję w przyszłości odnieść równie spektakulatny sukces. Twórcy nowych coinów zapewne inspirują się tajemniczą postacią Satoshiego.

Prawdopodobnie jednak już nigdy nie otrzymamy, żadnej wiadomości od autora Bitcoina. Oznacza to również, że nie będziemy mieli przyjemności poznać prawdy dotyczącej całego projektu.

Sprawdź więcej artykułów: