Nowe ATH Uniswap – Sprawdź aktualny kurs kryptowaluty

Protokół Uniswap (w skrócie – UNI) to najnowszy kandydat z zakresu kryptowalut, który działa na blockchainie Ethereum. Dołączył on stosunkowo niedawno do pierścienia DeFi, czyli decentralizacji finansów.

Obecna cena za UNI wynosi 21.51 USD i jest ona aktualnie najwyższa w swojej historii. Tym samym Uniswap osiągnął swoje nowe ATH. Czy jest to możliwe, aby kryptowaluta utrzymała swoją wysoką wartość na dłużej?

Sprawdź więcej artykułów:

Wykres Uniswap – jak się prezentuje obecnie?

Uniswap jest obecnie najpopularniejszym DEX-em patrząc pod względem użytkowników. Nic dziwnego, obserwując notowania na wykresie, śmiało można stwierdzić, że początek lutego tego roku jest zdecydowanie dobrym okresem dla Uniswap. Tendencja wzrostowa utrzymuje się nie tylko w ciągu ostatniej doby, ale również przez ostatni tydzień.

Wzrost jaki możemy zauważyć to aż 44.51%. Tylko w trakcie ostetniej doby cena UNI skoczyła o ponad 2.5%. Wszyscy, którzy zdecydowali się na zakup tej kryptowaluty w trakcie ostatnich 24 godzin zapłacili za nią w granicach 19.53 – 21.51 USD. A więc, są to prawie dwa 2 USD różnicy.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Jakie są rokowania – opinia analityków

Jeśli tendencja wzrostowa Uniswap utrzyma się na tym samym poziomie przez dłuższy okres czasu, to jego wartość w szczytowym momencie może sięgnąć niemal 25 USD. Tak przynajmniej twierdzi analityk Akash Girimath, który słusznie zauważył, że UNI umocniło się w trójkącie wzrostowym w trakcie ostatniego tygodnia. Zwraca on również uwagę na zjawisko realokacji i sprzedaży tokenów, które ma swoje miejsce mniej więcej od końca stycznia, aż do tej pory.

Na takie ruchy decydują się najczęsciej adresy zawierające 10 000 – 100 000 UNI, ale tendencja ta utrzymuje sie również w przypadku adresów posiadających od 100 tysięcy do 1 milina UNI. Obserwując działanie tak zwanych wielorybów, zdaniem Akasha Girimatha, można wysnuć kilka wniosków. Prawdopodobnie HNWI czyli zamrożone osoby w taki sposób chcą zarezerwować zyski, korzystając z obecnego poziomu cen.

Sprawdź więcej artykułów: