Nowe rekordy Bitcoina w stosunku do złota. Bitcoin już za 33 tysiące USD

Wkraczamy w nowy rok. Również trwa hossa bitcoinowa. BTC pnie się do 33 tysięcy USD. Aby tego było mało, osiąga nowy rekord wszech czasów w stosunku do samej ceny złota.

Cena wzrostu ciągłego Bitcoina jest obecnie dowodem na to, że popyt na tę kryptowalutę wciąż rośnie i że jest on teraz zasobem najpopularniejszym tak zwanej “bezpiecznej przystani”. Razem z rozpoczęciem 2021 roku, cena bitcoina pobiła rekord kolejny w stosunku do złota.

Sprawdź więcej artykułów:

Czy rajd byków dopiero się rozpoczyna?

Cena bitcoina osiągnęła już 33 000 USD. Jest to wartość maksymalna 17,35 uncji złota. Jest to pierwszy raz, gdy aktywo cyfrowe osiągnęło tenże poziom w stosunku do złota oraz przekroczyło rekord poprzedni wszech czasów w stosunki do szlachetnego metalu od grudnia roku 2017, który ustanowiony został podczas rajdu ostatniego byków.

Na przestrzeni roku 2020, złoto także się cieszyło wzrostami ceny. Inwestorzy się zdecydowali zabezpieczyć przed samą inflacją amerykańskiego dolara, aczkolwiek te działania nie przyniosły takich efektów jak w przypadku samej inwestycji w bitcoin. W ciągu roku złoto już odnotowało dwadzieścia pięć procent wzrostu.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Zabezpieczenie cyfrowe lepsze niż zabezpieczenie tradycyjne?

Jako, że sam rynek kryptowalut rośnie gwałtownie, niektórzy sądzą, że Bitcoin przyciąga uwagę tychże inwestorów, którzy wybraliby w przeciwnym razie złoto. Wynika to być może z wygody, jaką kryptowaluta zaoferować może (łatwości użytkowania, przenośności oraz czynników decentralizacji), które złoto nie może zagwarantować.

Chociaż podaż obu tych aktywów jest ograniczona, limit Bitcoina jest na pewno bardziej oczywisty, podczas gdy istnieje pewna niepewność co do pozostałej podaży samego złota. Niezależnie od tego, czy tak jest, czy też nie, liczby w zasadzie mówią same za siebie: popyt na bitcoin wzrósł znacznie w ciągu roku, a zabezpieczenie przed samym performance’m dolara się wydaje cyfrowe i to coraz, coraz bardziej. Będziemy obserwować tę sytuację, jak się rozwija.

Sprawdź więcej artykułów: