NRG eSports rozpoczyna współpracę z Enjin Coin

1198

NRG eSports jest organizacją esportową z siedzibą w Kalifornii, która posiada własne zespoły w takich grach jak Fortnite, Counter-Strike: Global Offensive, Overwatch,Smite, Hearthstone, For Honor, Rocket League i Vainglory, a także dużą liczbę streamerów komunikujących się ze swoimi wielbicielami przez platformę Twitch.

Organizacja została założona przez Andy’ego Millera i Marka Mastrova, którzy są jednocześnie współwłaścicielami drużyny NBA Sacramento Kings. NRG eSports może się pochwalić bogatą listą inwestorów i doradców, wśród których znajdziemy legendarnych sportowców Shaquille’a O’Neala i Alexa Rodrigueza, aktorkę Jennifer Lopez czy gracza MLB Jimmy’ego Rollinsa.

Dzisiaj NRG eSports otwiera swoje drzwi na zupełnie nową branżę. Wchodząc we współpracę z Enjin Coin (ENJ), ma zamiar “dostarczyć gamingową kryptowalutę w ręce, serca i umysły milionów graczy na całym świecie”.

Jest to kamień milowy w rozwoju ENJ, który miał swoje ICO w październiku tamtego roku, a na razie z kapitalizacją rynkowa w wysokości 178 milionów dolarów zajmuje miejsce poza pierwszą setką największych kryptowalut.

Już od samego początku Enjin Coin miał być walutą dla całej społeczności gamerów, z której korzystać mogliby deweloperzy gier, twórcy materiałów gamingowych czy nawet całe zespoły esportowe. Jego głównym zadaniem miała być decentralizacja płatności, poprawienie jakości transakcji czy zmniejszenie liczby oszustw przy kupnie wirtualnych przedmiotów. Dzięki inteligentnym kontraktom w sieci Ethereum i zestawowi narzędzi dla deweloperów Enjin Coin uprościł proces tworzenia spersonalizowanych tokenów i itemów.

Wykorzysta to NRG eSports. Organizacja chce stworzyć własny token, który rozprowadzi wśród swoich fanów. Posiadanie tokena NRG będzie uprawniało jego właściciela do uczestnictwa w różnego rodzaju loteriach, w których będzie można wygrać wyjazdy na eventy i mecze, sprzęt komputerowy, gadżety podpisane przez członków zespołu, profesjonalne sesje treningowe i inne nagrody zachęcające do aktywnego uczestnictwa w społeczności NRG.

Światowy rynek gamingowy jest wart ponad 100 miliardów dolarów i do 2020 roku ma wzrosnąć o około 25% tej kwoty. Mariaż eSportu z kryptowalutami to coś, na co z niecierpliwością czekamy. Nie jest odkryciem, że to właśnie młode pokolenie przychylniej spogląda na nowinki techniczne, a bitcoina i jego krewniaków ciągle można określić mianem raczkującej technologii.

Na szczęście co chwilę powstają nowe projekty na bazie blockchainu, które mają dotrzeć do graczy komputerowych. Można tutaj wymienić blockchainowe zakłady na wydarzenia sportowe, nowe platforme streamingowe próbujące swoich sił w walce z Twitchem czy wyspecjalizowane firmowe coiny. Nadchodzące miesiące mogą znacząco poprawić relacje między kryptowalutami a gamingiem.

Co ciekawe, Enjin Coin zapowiedział, że nie jest to koniec dobrych wiadomości z ich strony i ciągle czeka nas jeszcze jedna informacja o nowej współpracy. Czekamy z niecierpliwością.

 

Dowiedz się więcej: 4 kryptowaluty, które mogą odmienić gaming