O blisko 40% w przeciągu 7 dni wzrosła cena Aave

Ostatnia doba upłynęła pod znakiem znacznego ożywienia jeśli  chodzi o cenę tokena AAVE oraz kilku innych projektów kryptowalutowych. Wykres dotyczący wspomnianego tokena zanotował wczoraj  całkiem nowe ATH o wysokości równej 285, 43 USD. Dla przypomnienia, skrót ATH (ang. all-time high) oznacza nic innego jak najwyższą wartość odnotowaną dla tego tokena. Jest to zjawisko niezwykle interesujące, wiele osób zastanawia się jednak jaka jest przyczyna takiego wzrostu?

Sprawdź więcej artykułów:

Nowe ATH dla AAVE

Wczorajsza sesja AAVE rozpoczęła się otwarciem wykresu w okolicach 210,61 USD by w chwili zamknięcia odnotować wzrost do 264,85 USD. Jest to istotna i spora zmiana w wysokości aż +25,75%. Dodatkowo nie jest to najwyższa cena, jaką AAVE osiągnęło tego dnia. Najwyższy poziom wykresu tego tokena uplasował się na poziomie 285,43 USD równocześnie ustanawiając nowe ATH. Aktualny kurs tokena AAVE wynosi 265,06 USD co oznacza +9% w odniesieniu do zakresu dobowego.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Dlaczego kurs AAVE stale rośnie?

Głównym powodem tego stanu rzeczy jest gwałtowny wzrost zainteresowania błyskawicznymi pożyczkami, wśród dostawców których znajduje się również AAVE. Wspomniane coraz większe zainteresowanie tego typu pożyczką wiąże się z jej charakterystyka i większym bezpieczeństwem niż tradycyjny kredyt. W standardowych przypadkach zawsze istnieje ryzyko, iż kredytobiorca nie będzie w stanie spłacić poczynionego zadłużenia. Pożyczki błyskawiczne eliminują ten problem, ponieważ zachowują ważność wyłącznie w ramach jednej blockchainowej transakcji. Oznacza to, że pożyczkobiorca jest zobowiązany spłacić swój kredyt przed końcem umowy. W przypadku nie wywiązania się z tego zobowiązania pożyczka zostanie po prostu cofnięta.

Dane dostępne na stronie aavewatch.com pokazują, że zainteresowanie takim rozwiązaniem rośnie w tempie błyskawicznym. W ubiegłym roku, a dokładnie w ostatnim jego kwartale Aave udzielił prawie miliard pożyczek w USD.

Kolejnym powodem duego wzrostu wykresowego AAVE jest również staking napędzający ciągły popyt na konkretnie te tokeny. Świadczy o tym stały wzrost wolumenu obrotu AAVE.

Sprawdź więcej artykułów: