Obrót kryptowalut skoczył do 13 miliardów dolarów – traderzy coraz bardziej optymistyczni

153
Pary 6 kryptowalut stanowią 69% całkowitych obrotów walutami cyfrowymi

W ciągu ostatnich trzech dni wolumen rynku kryptowalutowego znacząco wzrósł z około 10 do 13 miliardów dolarów.

W szczególności bitcoin odnotował duży skok. W ciągu tygodnia zanotował wzrost o 40% z 3,1 miliarda dolarów do 4,3 miliarda dolarów.

Pozytywne wieści o obrotach wpłynęły też na ceny kryptowalut. Bitcoin walczy w tym momencie o przebicie oporu 6500 $, a inne coiny takie jak Stellar (XLM), Cardano (ADA) czy Tron (TRX) również wzrosły od trzech do pięciu procent.

Ripple (XRP) zanotowało 12-procentowy profit w ciągu ostatnich 24 godzin, prawie podwajając swój wolumen z 400 do 800 milionów dolarów.

Dokąd zmierza rynek

Według znanego analityka i tradera o pseudonimie DonAlt, ostatni wzrost obrotu może wskazywać na przygotowanie do wejścia w trend wzrostowy.

Żeby jednak potwierdzić chociaż krótkotrwałą zmianę, BTC musiałby przebić poziom oporu na 6500 $ i przetestować kolejny na 6800 $. Ten drugi od 9 sierpnia został przebity tylko raz i stało się to w połowie września.

DonAlt powiedział również:

Nie widzę wielu powodów do pesymizmu.

Jednakże na Coinbasie, Gemini i Krakenie, trzech najbardziej uregulowanych i zgodnych z prawem giełdach z siedzibami w Stanach Zjednoczonych, BTC nadal jest sprzedawane za 6390 $, nie będąc w stanie wyrwać się ponad 6400 $.

W związku z tym podczas gdy reszta rynku, w postaci na przykład Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple czy Stellara, pozytywnie reaguje na trend boczny BTC, to jeśli bitcoin ma podążyć w ich ślady, musiałby się wyrwać z poziomu 6500 $.

Gwałtowny wzrost wolumenu i cen głównych kryptowalut i kryptowalut o małym kapitale rynkowym dowodzi, że inwestorzy są gotowi do podejmowania ryzykownych transakcji o dużym zysku, mimo iż rynek nadal pozostaje niepewny.

Tether, stablecoin wspierany przez dolara amerykańskiego, również zanotował wzrost wolumenu do ponad 2,7 miliarda dolarów, sugerując, że większość USDT została użyta do kupna głównych kryptowalut.

Co ciekawe, odpowiedzialnymi za podwyższony obrót były głównie giełdy azjatyckie, a dokładniej te z Korei Południowej.