Opium Network o wprowadzeniu modelu dystrybucji swojego tokena

Za nami kolejny dzień, który przyniósł kolejny token zdecentralizowanych finansów (DeFi). Opium Network, jest ostatnim który dołączył do grona tokenów zarządzających ogłaszając tym samym, że wprowadza nowy model dystrybucji swojego tokena OPIUM.

Jeśli nie wiecie to wyjaśniamy, że Opium jest platformą tak zwanych syntetycznych instrumentów pochodnych. Swoje funkcjonowanie rozpoczęła w maju ubiegłego roku. Jej protokół został tak zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom zarówno tworzenie, rozliczanie, jak i handel zdecentralizowanymi instrumentami pochodnymi na Ethereum (ETH). Warto również zaznaczyć, że może ona łączyć dowolną wyrocznię z dowolnym instrumentem finansowym.

Sprawdź więcej artykułów:

Pozornie niewielka różnica wprowadza istotne zmiany

Jak zapewne wiecie żaden protokół ani giełda DeFi nie byłaby kompletna gdyby nie posiadała własnego tokena zarządzania. Zgodnie z obowiązującymi zasadami jest to sedno decentralizacji. Jednak teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką. Dlatego też rzadko się to sprawdza, gdyż wieloryby zazwyczaj często kontrolują większość tokenów.

Jednak sieć Opium wykazała się zdecydowanie innym podejściem, polegającym na gratyfikacji aktywnych użytkowników, a nie jak zazwyczaj posiadaczy dużych worków.

Rozwiązanie to nazwano DR.OPIUM i polega na tym, że tokeny wydobywania płynności OPIUM zostaną przypisane do skarbca, z którego to użytkownicy w dowolnym momencie mogą wycofać swoje tokeny. Ci, którzy zdecydują się na to natychmiast utracą część swoich zarobków. Natomiast Ci, którzy nadal będą przechowywać je w skarbcu zostanie przyznana nagroda.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Wszystko w znacznej mierze jest oparte na teorii zaczerpniętej z gier. A wszystko to po to, żeby dostosować stosowane zachęty do stanu ogólnego zarówno protokołu, jak i ekosystemu.

W ramach wyjaśnienia wspomnimy, że totalna podaż wytworzonego OPIUM to około 100 milionów. Z 60% dystrybucją skierowaną do aktywnych użytkowników dzięki zastosowaniu różnych zachęt do wydobywania płynności. Natomiast inwestorzy oraz doradcy otrzymują 16%/ Dla zespołu Opium zostało przeznaczone 14%. Pozostałe 10% zostanie zdeponowane w funduszu rezerwowym na zarządzanie.

OPIUM wykonało swój ruch

W ciągu kilku pierwszych godzin od wprowadzenia na rynek kurs nowego tokena osiągnął poziom prawie 10 dolarów (USD). Jego obecny spadek do wyceny rzędu 5 dolarów (USD) świadczy o wysoce spekulacyjnych charakterze tokena.

Sprawdź więcej artykułów: