Pięć najpopularniejszych aktywów cyfrowych w roku 2020 według raportu Binance

Kryptowalutowa giełda Binance ujawnia w swoim raporcie aktywa kryptograficzne wymieniane jako najzasobniejsze spośród największych klientów w przemijającym roku 2020.

Najpopularniejsza cyfrowa piątka

Nowy raport podsumowujący rok 2020 ujawnia największe popularności na kryptowalutach. Binance stworzyła raport w oparciu o zachowania inwestorów operujących na jej platformie.

Sprawdź więcej artykułów:

Giełda donosi w raporcie, że użytkownicy korzystający z usług handlu pozagiełdowego Binance, a które są ze wszystkich możliwości inwestycyjnych najbardziej atrakcyjne wśród osób szukających łatwego i szybkiego dostępu do błyskawicznych kwotowań z najwyższą płynnością, wyróżniło się pięć najpopularniejszych aktywów.

Były to, w kolejności pod względem popularności inwestycyjnej:

  1. Bitcoin (BTC);
  2. Ethereum (ETH;
  3. Ripple (XRP);
  4. Binance Coin (BNB)
  5. Cardano (ADA).

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Duże znaczenie kapitalizacji

Według CoinMarket Cap wymieniona piątka cyber-monet jest również bardzo wysoko w kwestii kapitalizacji rynkowej, a ściślej, wszystkie znajdują się w pierwszej dziesiątce, czy raczej dziewiątce, gdyż na tym miejscu znajduje się zamykający stawkę Binance Coin. Oczko wyżej jest Cardano, na czwartym miejscu znalazło się Ripple, a dwa pierwsze miejsca to odpowiednio Bitcoin i Ethereum.

Giełda Binance ustaliła również trzy najlepsze pary kontraktów futures na swej platformie pod względem wolumenu. I są to BTC/USDT, ETH/USDT oraz LINK/USDT.

Jednocześnie giełda Binance zwraca na ogromny wzrost kapitalizacji rynkowej kryptowalut. Biorąc pod uwagę okres ostatniego roku, to od 1 stycznia 2020 kapitalizacja rynkowa wzrosła ze 193 mld USD do aż blisko 641 mld USD, co daje podniesienie się kapitalizacji grupo ponad trzykrotnie.

Pamiętać trzeba jednak, że pomimo ogromnej kapitalizacji i dużych wzrostów pod tym względem, to nie jest to wcale rekord, gdyż do niego jeszcze rynkowi kryptowalut daleko. Szczyt kapitalizacji rynkowej dla kryptowalut miał miejsce na początku roku 2018 i wynosił wówczas, bagatela ok. 821 miliardów dolarów.

Sprawdź więcej artykułów: