Platforma DEA nagradza za granie w gry – nazywa to “Play Mining”

Oparta na technologii blockchain platforma rozrywkowa DEA oferuje graczom nagrody za korzystanie ze swoich produktów. Być może będzie to początek odwrócenia tradycyjnego modelu, w którym za skorzystanie z rozrywki trzeba było płacić.

Nowa platforma nagradza za granie w gry

DEA (Digital Entertainment Asset) nagradza swoich użytkowników za korzystanie z gier online i czytanie udostępnianych im komiksów. Nazywa się to “Play Mining“. Oprócz tego, na platformie można skorzystać z aukcji umożliwiającej zakup i sprzedaż przez blockchain specjalnych ilustracji. Można za nie płacić monetami uzyskanymi w Play Miningu.

Sprawdź więcej artykułów:

DEA, która posiada własną kryptowalutę DEAP, chce swoim działaniem zrewolucjonizować rynek gier mobilnych, które wyciągają od graczy pieniądze za uzyskanie przewagi nad rywalami. Chodzi o tzw. mikropłatności, które same w sobie zwykle nie są wysokie, ale po pewnym czasie łączna kwota wydana przez gracza staje się sporym ubytkiem w portfelu.

Powstała w 2018 roku platforma ma inny pomysł na swoje działanie i dostęp do gier oraz komiksów oferuje za darmo, a w dodatku proponuje użytkownikom zyski za korzystanie z nich. Punkty zebrane w ramach Play Miningu można wymienić na monety DEAP, a te na wspomniane ilustracje. Warto zaznaczyć, że ich autorzy są za swoją pracę wynagradzani. Konstrukcja całej koncepcji DEA sprawia więc, że warto aktywnie korzystać z serwisu, bo wiąże się to z większymi profitami.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Rewolucja w sposobie korzystania z rozrywki?

Na razie projekt jest ciągle jeszcze wyjątkowy na rynku, a do tej pory DEA uruchomiła tylko dwie gry. Można się jednak zastanawiać czy nie jest zapowiedzią dużych zmian w sposobie korzystania z rozrywki. Do tej pory za jej otrzymanie konsument musiał zawsze płacić. Nowa platforma pokazuje, że wcale nie musi tak być, a w dodatku to użytkownik może jeszcze na tym zarobić. Co prawda kryptowaluta DEAP jeszcze nie jest szczególnie popularna i rozpoznawalna, ale DEA regularnie poszerza grono swoich partnerów, u których można będzie wydawać zarobione cyfrowe monety.

Sprawdź więcej artykułów: