Platforma VeChain śledzi rejestry szczepień na Cyprze

Bazy danych zawierające dokumentację medyczna, w której znajdują się poufne dane, powinna charakteryzować się wysokim stopniem bezpieczeństwa. Pierwsze próby podejmuje platforma VeChain. Zaproponowany przez nią łańcuch blokowy VeThor rozpoczyna przechowywanie danych osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 na Cyprze.

Warto zauważyć, iż niektóre aplikacje bazujące na technologii blockchain są marginalizowane ze względu na rozrost rynku kryptowalut. Jak widać, programy usprawniające łańcuchy dostaw otrzymują szansę w branży medycznej. Mogą okazać się pomocne w walce z pandemią.

Sprawdź więcej artykułów:

Jak ważne jest przechowywanie dokumentacji przy wykorzystaniu technologii blockchain?

Zachowanie branży medycznej można rozpatrywać dwutorowo. Pierwszą przyczyną zastosowania blockchain jest prowadzenie dokładnego spisu związanego z obecną pandemią koronawirusa. Jednak takie ewidencje mogą być przydatne, gdy wystąpi kolejne zagrożenie nowym szczepem wirusa.

Samo prowadzenie zapisów w zdecentralizowanej bazie jest gwarancją ich jakości i ważności. Dochodzi do tego kwestia bezpieczeństwa. Nikt nie będzie w stanie przejąć wyników i dokonywać zmian w rejestrze.

Platforma VeChain posiada w swojej ofercie śledzenie. Szczególnie ważne jest badanie temperatury otoczenia, gdyż szczepionki muszą być przechowywane w odpowiednio niskiej temperaturze. Tylko takie dawki będą skuteczne. Dzięki opracowanej technologii zdobędzie się pewność, że szczepionki przebywały w temperaturze określonej przez producenta przez cały czas, aż do momentu dystrybucji.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

VeChain

Czym jest VeChain? To platforma, dzięki której można zarządzać łańcuchami dostaw. Zapewnia ona specjalistyczne śledzenie dostaw i wgląd w poszczególne dane procesu. Dzięki tej aplikacji można sprawdzić m.in. żywotność produktu. Gwarantuje to jego autentyczność a klient zostaje zapewniony o tym, że zrobiono wszystko, by dostarczyć produkt zgodnie z zaleceniami producenta. Program wyróżnia uniwersalność. Można go zastosować do wyrobów różnego rodzaju: od leków, przez towary luksusowe po żywność. Trwający kryzys medyczny tylko przyspieszył działania związane z usprawnianiem łańcucha dostaw.

Sprawdź więcej artykułów: