Pornhub – możliwość płatności poprzez kryptowaluty

Pornhub, czyli jedna z najbardziej popularnych platform gwarantujących dostęp do legalnych filmów erotycznych od jakiegoś czasu ma spore kłopoty. Jak się niedawno okazało firma odpowiedzialna za wybór filmów i wstawek niedostatecznie filtrowała zamieszczane na swoich kanałach treści. W konsekwencji publikowane przez Pornhub filmy zawierały elementy i sceny zakazane w Polsce – między innymi treści pedofilskie czy zawierające przemoc wobec kobiet i nastolatek.

Sprawdź więcej artykułów:

Duży problem znanej platformy z filmami dla dorosłych Pornhub

W związku ze wspomnianą wcześniej aferą dotyczącą Pornhuba, dwie największe firmy obsługujące do tej pory płatności użytkowników – VISA oraz Mastercard wypowiedziały platformie swoje usługi. Firmy te odcinają się od wszelkich kontrowersji. Decyzja firmy Mastercard jest trwała – dotychczasowy kontrahent obsługujący płatności nie przewiduje możliwości dalszej współpracy, natomiast VISA jak na tę chwilę jedynie czasowo zawiesiła swoje usługi względem platformy Pornhub – aż do wyjaśnienia wszystkich wątpliwości.

Jak zatem tłumaczy te rażące błędy sama platforma? Przedstawiciele Pornhub twierdzą, że zarzuty postawione względem ich firmy są nieprawdziwe oraz zwracają uwagę, że przez taką sytuację pracę mogą stracić setki tysięcy modelek oraz twórców filmów dla dorosłych.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Płatność poprzez kryptowaluty – pomoc ze strony Verge

Zaprzestanie realizacji płatności przez VISA oraz Mastercad może z powodzeniem wykorzystać Verge, hardfork Dogecoina (DOGE). Dostęp do płatności za pomocą kryptowaluty jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych już od wiosny 2018 roku, ale do tej pory ta forma opłacania dostępu do Pornhub nie była zbyt popularna. Na platformie można również realizować płatności za pomocą Bitcoinów (BTC) oraz w Litecoinach (LTC).

Mark Wittenberg z Verge Core Marketing Team zaapelował do wszystkich osób z branży działających na platformie, żeby rozważyli przyjmowanie kryptowaluty jako zastępczej płatności zamiast preferowanych do tej pory płatności przez dwóch wspomnianych wcześniej liderów.

Dla użytkowników platformy zachętą do realizacji płatności za pomocą wybranej kryptowaluty może być fakt, że w przeciwieństwie do klasycznych form płatności, kryptowaluta gwarantuje dużą większą prywatność oraz względną anonimowość.

Sprawdź więcej artykułów: