Powstaje nowy token ETH odwzorowujący BTC

143
Ethereum prześcignęło Bitcoina w liczbie unikatowych adresów

BitGo, amerykański twórca portfela kryptowalutowego i firma specjalizująca się w bezpieczeństwie, ogłosił opracowanie monety w środowisku Ethereum (ETH), która byłaby poparta w 1:1 poprzez Bitcoina (BTC).

W poście na blogu możemy przeczytać, że Wrapped Bitcoin zapewni użytkownikom „szeroką gamę nowych zdecentralizowanych przypadków użycia, w tym na zdecentralizowanych giełdach (DEX), jako zabezpieczenie stabilnych monet lub pożyczek, na płatności i jako środek w inteligentnych kontraktach w ekosystemie Ethereum.”

Ważne zdecentralizowane projekty, takie jak Kyber Network, Gnosis, MakerDAO i inne, będą napędzać wprowadzenie nowego tokena ERC-20 w styczniu 2019 roku i natychmiastowo zapewnią mu kluczowe znaczenie w wielu miejscach i funkcjach.

Nadchodzący coin ma być „wysiłkiem całej społeczności” w celu wykonania kolejnego kroku w świecie kryptowalut. BitGo twierdził, że nowy token wreszcie przeniesie „stabilność i wartość” bitcoina na sieć Ethereum, gdzie znajdzie też wiele nowych zastosowań biznesowych.

Firma poinformowała, że wprowadzi nową monetę z pełnymi dowodami na trzymanie odpowiednich rezerw w bitcoinach, a także że jest to odpowiedź na „znaczne zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych” w zakresie tokenizacji aktywów takich jak papiery wartościowe, towary i nieruchomości.

Zgodnie z oświadczeniem, każdy Bitcoin będzie widoczny w panelu przedstawiającym balans wszystkich adresów, a użytkownicy będą mogli weryfikować ich liczbę w łańcuchu bloków poprzez monitorowanie takich źródeł jak np. Etherscan.

Na początku września BitGo nabyło państwową kartę powierniczą w Południowej Dakocie, aby stać się certyfikowanym powiernikiem kryptowalut. Tym samym firma będzie podlegać nadzorowi regulacyjnemu zgodnie z zasadami znajomości klienta (KYC) i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy (AML).