Prognoza Kursu Polkadot na rok 2021

Polkadot wymieniana jest jednym tchem obok Bitcoina czy Etherum jako jeden z najważniejszych projektów w kryptowalutowej społeczności. Wielu to właśnie w DOT widzi realną konkurencję dla Etherum, co miałoby przynieść dalsze wzrosty wycen. Czym faktycznie jest Polkadot i jakich wycen można spodziewać się we właśnie rozpoczynającym się roku?

Polkadot – multi-chain, który zamiesza na rynku?

Polkadot jest relatywnie nowym projektem, który zapoczątkowany został w 2017 roku, choć głośno stało się o nim dopiero niedawno. To właśnie przed 4 laty z projektu Etherum odszedł Gavin Wood, który postanowił utworzyć własny projekt, jeszcze dokładniej odpowiadający jego oczekiwaniom i wyobrażeniom. Od samego początku zadaniem nowego projektu miało być rozwiązanie problemu interoperacyjności blockchain. Choć do niedawna wydawało się to być palącym problemem Etherum, to niemalże w tym samym momencie kiedy zadebiutowała Polkadot, pojawił się również multichain Etherum, który jest alternatywnym sposobem na rozwiązanie tego samego zagadnienia.

Wśród obietnic twórców projektu można wymienić wysoką skalowalność, przeniesienie wszystkich rodzajów aktywów między łańcuchami do dowolnego łańcucha bloków w jego sieci i oparty na głosach społeczności system zarządzania. To, czym Polkadot stara się przewyższyć konkurencję, jest umożliwienie wymiany danych w ujednolicony sposób i dokonywanie obliczeń pomiędzy chainami. Jak zatem widać, twórcy projektu postawili przed sobą bardzo ambitne zadania. A jaki kurs Polkadot na 2021r. można prognozować?

Sprawdź więcej artykułów:

Polkadot prognoza na 2021

Trzeba przyznać, że projekt wszedł na rynki z przytupem – od razu lądując w TOP 10 względem kapitalizacji. Przykuło to sporo zainteresowania inwestorów i uczyniło z Polki prawdopodobnie najważniejszy debiut 2020 roku. Kurs Polkadot na 2021r. również prezentuje się niezwykle atrakcyjnie – zarówno ostatnie dni ubiegłego roku, jak i pierwsze dni 2021 przyniosły bardzo mocną aprecjację wycen tokenów DOT. Obserwując jak wiele ważnych i doświadczonych w świecie krypto osób jest zaangażowanych w rozwój projektu, nietrudno odnieść wrażenie, że jest on wręcz skazany na sukces. Jednak dotycząca Polkadot prognoza 2021 powinna obejmować także potencjalne “czarne łabędzie”, czyli wydarzenia, które mają potencjał na znaczące pogorszenie wycen waluty.

Jednym z czynników, które mogą negatywnie wpłynąć na kurs Polkadot na 2021r., jest działalność amerykańskiego regulatora SEC, który pod koniec 2020 zabrał się na poważnie za regulowanie kryptowalut. Wszystko zaczęło się od postępowania przeciwko Ripple i powiązanej z tą firmą kryptowalucie XRP. Wiele wskazuje, że na tym się nie skończy i 2021 rok może upłynąć pod znakiem sądowych przepychanek pomiędzy amerykańskimi organami administracji a firmami i organizacjami stojącymi za konkretnymi projektami. Rozpoczęcie postępowania SEC w sprawie Polkadot bez wątpienia mocno odbiłoby się na wycenie tej waluty.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Innym ryzykiem, które powinna objąć dotycząca Polkadot prognoza 2021, są związane z Tetherem kontrowersje. Jest tajemnicą poliszynela, że USDT nie ma pełnego pokrycia w dolarze amerykańskim, do którego kursu jest “przyklejony” według zapewnień twórców. Równocześnie to właśnie Tether jest główną siłą napędową rosnących wycen kryptowalut.

Kurs Polkadot na 2021r. – raczej będzie można zarobić

Choć nie da się tego powiedzieć z całą pewnością, to wiele wskazuje na to, że ten nowy projekt raczej będzie kontynuował wzrosty i przebijał kolejne poziomy – 10 czy 15 dolarów na koniec roku nie powinno robić na nikim zbytniego wrażenia. Warto jednak mieć na uwadze dużą zmienność i kilka dodatkowych czynników, które mogą gwałtownie “zbić” wyceny.

Sprawdź więcej artykułów: