Przelew 1 miliarda USD z opłatą 7 USD na Ethereum

Sieć Ethereum kojarzona jest zazwyczaj z brakiem skalowalności, a co za tym idzie bardzo wysokimi transakcyjnymi opłatami. Jak się okazuje jednak, nie musi wcale tak być. Wystarczy, że wyślemy dużą kwotę.

Sprawdź więcej artykułów:

1 miliard USD przeniesione za 7,5 dolara

Wczoraj pewna gruba ryba kryptowalutowa, przeniosła tokeny SNX (Synthetix Network) o wartości ponad miliarda dolarów na blockchainie Ethetreum, przy tym płacąc zaledwie 7m51 USD prowizji. Przy tym warto zauważył, że cena ETH jest bliska osiągnięcia swojego ATH na poziomie około 1400 USD.

Według danych Etherscan wszelkiego rodzaju fundusze przeniesione zostały z kontaktu “Syntetix: Reward Escrow” na adres Ethereum, który posiada obecnie tylko miliard dolarów w tokenach SNS oraz wydaje się być drugą wersją tego właśnie kontraktu.

Te środki będą wykorzystywane prawdopodobnie do nagradzania użytkowników, którzy stakują swoje tokeny. Synthetix to protokół opart na Ethereum, który służy do emisji aktywów syntetycznych. Te aktywa są instrumentami w postaci kontaktów ERC-20.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Mogą to być kryptowaluty, jak i także aktywa rzeczywiste, takie jak srebro czy też złoto, a nawet indeksy. Te tokeny zabezpieczone są 600-procentowym współczynnikiem pokrycia przez sam zarząd społeczności. Użytkownicy stakujący tokeny swoje otrzymują nagrody w walucie SNX. Według Kaina Warwicka, który jest założycielem tego projektu użytkownicy, którzy kupili tokeny, otrzymać mogą dwa rodzaje nagród.

Jeśli współczynnik ich pozostanie na poziomei 600 procent pieniężne nagrody denominowane w SNX oraz także giełdowe opłaty od wszystkich transakcji Synth, denominowane w sUSD. Giełdowe opłaty rozdzielane są zgodnie z wysokością długi, który wyemitowany został przez każdego z udziałowców.

7,5 USD opłaty – to dużo czy mało?

Prawdopodobne przeniesione środki należą do puli przeznaczonej na te właśnie nagrody. Transakcja o wartości 1 miliarda dolarów, spowodowała ogromne poruszenie na społecznościowych portalach. 7 dolarów jest kwotą, która bez znaczenia przy przenoszeniu takiej dużej liczby tokenów. W finansach tradycyjnych opłata za przeniesienie takowych pieniędzy sięgać może nawet 7, ale mowa o wartości procentowej. Trafia oczywiście ona do samego pośrednika transakcji.

Sprawdź więcej artykułów: