Rekord sprzedaży dzieł sztuki NFT

Świat kryptowalut i blockchain coraz to bardziej zaskakują. Po usłyszeniu przez świat o Bitcoinie i jego rosnącym znaczeniu w całej gospodarce światowej niewiele osób spodziewało się kolejnych nowości i rekordów bitych przez ten dla niektórych enigmatyczny świat. Jednak właśnie doszło do największej na świecie transakcji związanej z zakupem dzieł sztuki. Nie są to standardowe dzieła sztuki, ponieważ opierają się one właśnie na wcześniej wspomnianym blockchainie.

Cyfrowa kolekcja dzieł sztuki Beeple

Bepple to pseudonim, pod którym ukrywa się Mike Winkelmann i to właśnie on zarobił ogromną kwotę 777 777,77 dolarów za swoje dzieła sztuki. Prawdopodobnie nawet sam autor nie spodziewał się, że aukcja osiągnie taki obrót. W aukcji brało udział dwóch licytatorów, którzy przebijali nawzajem swoje oferty. Pierwszy nazywał się illestrater, a drugi to metakovan. Aukcja zaczęła się od 200 000 dolarów i zapoczątkował ją metakovan. Przebijanie się trwało bardzo długo, ponieważ kwoty podnosiły się średnio o 15-25 000 dolarów. Przed zakończeniem to metakovan prowadził i zaproponował za dzieła sztuki 380 000 dolarów. Odpowiedź od illestratera była bardzo mocna i to ona zakończyła akcję na kwocie 777 777,77 dolarów i ta kwota zawita na koncie Bepple.

Sprawdź więcej artykułów:

Czym właściwie jest NFT

W świecie kryptowalut jest po prostu niezamienialnym tokenem. Takiego niezamienialnego tokena nie można jak sama nazwa wskazuje na nic zamienić. Żeby to zobrazować można wyobrazić sobie Bitcoiny, które są podzielne i każdy może zakupić malutką część z jednego bitcoina. NFT natomiast jest zasobem zupełnie odwrotnym.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Kim właściwie jest Mike Winkelmann

Mimo że świat blockchain wydaje się bardzo zamknięty to Beeple na swoim Instagramie posiada 1 700 000 obserwujących. Jego dzieła sztuki są bardzo kontrowersyjne i przedstawiają najwyższych przywódców świata w dość śmiesznych lub intrygujących aranżacjach. Dla osób, które lubią takie dzieła sztuki będzie to z pewnością odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu i warto zaznajomić się z jego dziełami.

Sprawdź także artykuły: