Ripple może być zmuszony do spalenia aż 48 miliardów tokenów

48 miliardów tokenów

CTO w Ripple oświadczył wszystkim, że gdyby tylko chciała tego społeczność, to mogłaby głosować za spaleniem przez firmę wszelkich swoich rezerw aktywów. Te rezerwy składają się z 48 miliardów tokenów i to nie byłby pierwszy raz, kiedy by społeczność podjęła decyzję bez żadnego wsparcia firmy.

Sprawdź więcej artykułów:

2 grudnia David Schwartz, dyrektor do spraw technologii w Ripple, odpowiedział jak zwykle niektórych swoim obserwatorom przy pomocy platformy Twitter. W wątku wszelkich pytań i odpowiedzi jeden z użytkowników się zdecydował troszkę odejść od tematu głównego i zadać pytanie nieco bardziej “wciągające”. Postulował on bardzo przypadek uderzający, zapytał czy Ripple się zastosowałby do całej decyzji społeczności, w przypadku gdyby to weryfikatorzy się zgodzili oraz zdecydowali, że Ripple spalić powinien ponad 48 miliardów XRP, którymi się liczą jako rezerwy.

Schwartz tak naprawdę jasno się wyraził w swojej odpowiedzi oraz stwierdził, że gdyby sama społeczności się zgodziła, to Ripple będzie musiał spalić wszelkie swoje rezerwy. Aby móc rozwinąć odpowiedź, Schwartz argumentował, że Ripple jest “naprawdę bardzo demokratycznym” łańcuchem i gdy większość się zdecyduje na zmianę., nie może się mniejszość temu sprzeciwiać.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Nieortodoksyjny sposób

Sprzedaż wszelkich rezerw Ripple sprawiła, że aktywa wyglądały na znacznie mniej wspierane oraz straciły na wartości. Sprzedaż ta dokonana została przez Ripple od miesiąca grudnia 2017 roku. Średnio na 163 miliony XRP miesięczna, a sprzedaż łączna wyniosła 3,45 miliarda dolarów. Tej sprzedaży społeczność zarzuciła Ripple i od drugiego kwartało obecnego roku wydaje się, że tak naprawdę odkupują tokeny sprzedane.

W przypadku hipotecznym, gdy Ripple zmuszony był te żetony spalić, powinien zrobić to w sposób nieortodoksyjny. Jednym z rozwiązań byłoby wykorzystanie tokenów chociażby do opłacenia opłat za wysyłkę, a z drugiej strony one mogłyby zostać także przesłane na konto, z którego nie można ich było pobrać ponownie.

Sprawdź więcej artykułów: