Rosyjski potentat naftowy dostarczy energie dla górników kryptowalutowych

Rosyjski potentat gazowo-naftowy umożliwia górnikom kryptowalutowym korzystanie z taniej energii. Spółka Gazprom-Neft to trzeci co wielkości gracz na rynku naftowo-gazowym na terenie Federacji Rosyjskiej. Swoje zasoby energetyczne odsprzedała podmiotom gospodarczym celującym w wydobycie kryptowalut.

Zasoby Gazpromu Neft-u przeznaczone dla górników kryptowalutowych

Spółka zależna od Gazprom Neft udostępniła obszar do kopania kryptowalut. Miejsce to znajduje się na dalekiej Syberii, w jednym z odwiertów. Udostępniła ona również energię potrzebną do tego procederu. Polega on na spalaniu gazu ziemnego w procesie wydobywczym ropy naftowej. Jest to niewątpliwy sukces ludzi zorientowanych na kopanie BTC. News ten obiegł media na przestrzeni połowy minionego tygodnia.

Sprawdź więcej artykułów:

Godnym zaznaczenia jest fakt, że Gazprom to jeden z największych, globalnych monopolistów w sektorze energetycznym. W pewnej mierze jest on również zależny od władzy na Kremlu. Na terytorium Federacji Rosyjskiej odgrywa on rolę monopolisty w dostarczaniu energii. Znajduje się również w ścisłej czołówce największych koncernów naftowo-gazowych na świecie.

Będąc bardziej precyzyjnym, warto zwrócić uwagę na fakt, iż jest bodajże dziesiąty co do wielkości producentem tego niesłychanie istotnego dla funkcjonowania gospodarek surowca. Gazprom Neft zasłynął z dwóch ambitnych projektów transgranicznych. Należą do nich słynne rurociągi Nord Stream i South Stream, którymi doprowadzany jest gaz do państw Unii Europejskiej.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Jak poinformował rzecznik prasowy Gazprom Neftu w trakcie rozmowy z Coindesk, jest on zdecydowany odsprzedać górnikom kryptowalutowym zasoby energetyczne. Gazprom Neft ma już na koncie test pilotażowy na tym obszarze w trzecim kwartale minionego roku. Test ten był realizowany wespół z firmą specjalizującą się w wydobyciu kryptowalut, a mianowicie z firmą Vekus.

Rosyjski serwis poświęcony kryptowalutom, Forklog relacjonuje, iż na miejscu postawiono transportowy kontener zawierający aż 150 koparek klasy Antminer S9 wyprodukowanych przez firmę Bitmain. W skali jednego miesiąca wydobyto aż 1,8 BTC, zużywając 49 500 metrów sześciennych gazu.

Niewątpliwie jest to świetna informacja dla rosyjskich minerów. Kto wie? Może w przyszłości Kreml pochyli się nad rozwojem nowoczesnym technologii i blokchainem jako takim. Jeśli zaangażuje się w projekty tak śmiałe jak chociażby Blockchain Poland BCP, Federacja Rosyjska odniesie z tego same korzyści.

Sprawdź więcej artykułów: