Smart kontrakty do Litecoina wprowadzi Flare Network

Z najnowszego tweeta Flare Networks dowiadujemy się, że firma zabiera się za wprowadzenie obsługi smart kontraktów do LTC.

Smart kontrakty do LTC od Flare Networks

Firma Flare Networks oznajmiła, że chce wprowadzić nową funkcję smart kontraktów w drugim kwartale 2021 roku, a więc jeszcze przed uruchomieniem swojej sieci. Włodarze firmy twierdzą, że nowa funkcjonalność umożliwi wykorzystanie Litecoina w sieci Flare razem ze smart kontraktami i że będzie to podobne do kontraktów w Ethereum. Cytując Flare Networks Litecoin stanie się “interoperacyjny i kompatybilny”.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Na dziś Flare Networks nie wyjaśniła dokładnie, w jaki sposób deweloperzy będą mogli wykorzystywać smart kontrakty. Według przypuszczeń obserwatorów rynku prawdopodobne jest, że będą mogli za ich pomocą tworzyć zdecentralizowane aplikacje (dApps), a więc rzeczywiście podobne do tego, co można znaleźć na Ethereum.

Flare Networks ma zamiar również zorganizować airdrop dla hodlerów LTC, a w ramach tego projektu z własnych udziałów firmy zostanie rozdanych pięć miliardów tokenów FLR.

Warto również wspomnieć, że Litecoin nie jest jedynym altcoinem, nad którym Flare pracuje, gdyż zamierza również zintegrować w podobny sposób smart kontrakty z XRP. Tutaj plany zakładają rozprowadzenie tokenów z tego airdropu również w tym roku.

Sprawdź więcej artykułów:

Czy zamierzenie jest wykonalne?

Pomimo tego, że Flare jest niezależnym projektem, to jego działania zostały docenione przez Litecoin Foundation. Parafrazując oficjalną wypowiedź Fundacji na ten temat: “Jesteśmy bardzo podekscytowani, widząc możliwości smart kontraktów i ich interoperacyjność, a mających się ukazać dzięki Flare Networks”.

Trzeba jednak zauważyć, że inne firmy próbowały już zrealizować podobny cel. Przykładowo w roku 2018 Charlie Lee, lider Litecoina ogłosił wsparcie swojego altcoina dla inteligentnych kontraktów, które miały być rozprowadzane przez platformę Abra. Tamte smart kontrakty były jednak ograniczone i tylko do pewnych funkcji, a ponadto wyłącznie na platformie handlowej Abra.

Z zapowiedzi wynika, że smart kontrakty od Flare mają być znacznie bardziej kompletne, ale i tak nie jest jasne, czy będą stosowane powszechnie.

Sprawdź więcej artykułów: