Spada zainteresowanie kryptowalutami – wyszukiwanie “bitcoina” spadło o 80%

781
Trzy razy wzrost. Brian Kelly wskazuje, co może pchnąć kurs BTC w górę

W ciągu kilku ostatnich tygodni ceny kryptowalut znów spadały. Razem z cenami spadało również mierzone w liczbie wyszukiwań zainteresowanie kryptowalutami. Google Trends pokazuje, że częstotliwość wyszukiwania terminu “bitcoin” spadła do poziomu z października ubiegłego roku.

Wyszukiwanie fraz związanych z krypto wyraźnie spadło

Jak wynika z danych narzędzia Google Trends and Insights, częstotliwość wyszukiwania terminu “bitcoin” gwałtownie spadła. Roczny wykres częstości wyszukiwań niemal pokrywa się z wykresem kursu bitcoina. To samo można powiedzieć o innych popularnych w ubiegłym roku frazach, takich jak “ethereum”, “ripple” czy “kryptowaluta”. Google pokazuje, że wszystkie te słowa, łącznie z “bitcoinem”, są obecnie wyszukiwane aż 80% rzadziej.

Trendy wyszukiwania dla frazy “kryptowaluta”
Trendy wyszukiwania dla frazy “bitcoin”

Obecnie do krajów, w których najczęściej wyszukuje się frazę “bitcoin”, należą: RPA, Słowenia, Australia, Holandia, Singapur, Austria, Kanada, Szwajcaria, Ghana i Norwegia. Najczęstsze powiązane zapytania to zaś “Binance”, “cena ripple”, “bitcoin pęknięcie bańki” i “bitcoin cash news”. Jeśli chodzi o Bitcoin Cash, to związane z nim zapytania również spadły mniej więcej do poziomu październikowych, a większość z nich pochodzi obecnie z Boliwii, Holandii i Australii.

Spadają wyszukiwania z dużych rynków i związane z Tetherem

Pod względem wolumenu obrotu największe rynki to Japonia i Korea Południowa, jednak i tam odnotowano spadek liczby wyszukiwań. Kontrowersyjny Tether googlowano często w zeszłym roku, jednak w marcu internauci wydają się nie być nim już tak zainteresowani. Co jednak ciekawe, pod względem wolumenu obrotu Tether radzi sobie świetnie i obecnie odpowiada za ponad 12 procent wartości globalnego handlu kryptowalutami.

Z czasem zmniejszyło się również wyrażone w danych wyszukiwarek zainteresowanie terminem “giełda bitcoina” (/”kryptowalut”).

Pięć najczęstszych wyszukiwań powiązanych z frazą “bitcoin”

Można bezpiecznie założyć, że ubiegłoroczna hossa poskutkowała znacznym wzrostem zainteresowania, zaś odnotowany spadek cen przełożył się na słabnące zainteresowanie. W ubiegłym roku “bitcoin” był pojedynczym najczęściej wyszukiwanym terminem, w 2018 może jednak być inaczej.