Tether w nowym banku. Twierdzi, że ma 1,8 miliarda dolarów w gotówce

132
500 milionów dolarów w tetherze nie wpłynęło na cenę bitcoina

Firma Tether Ltd. stojąca za stablecoinem USDT zwykle niechętnie dzieliła się swoimi informacjami bankowymi z obawy, że interesy obydwu stron mogą być zagrożone. Tym razem wydała jednak oświadczenie potwierdzające, że posiada konto w Deltec Bank & Trust Ltd., gdzie znajduje się ponad 1,8 miliarda dolarów pokrywających zapotrzebowanie w Tetherze.

Tether daje dowód niedowiarkom?

1 listopada Tether wydał oświadczenie potwierdzające jego relacje z 72-letnim bankiem Deltec z siedzibą na Bahamach. W oświadczeniu podkreślono zaangażowanie Deltec i Tether w przestrzeganie przepisów i przejrzystość, aby powstrzymać falę krytyki wobec firmy kryptowalutowej.

„Tether Ltd. został klientem Delteca po przejściu szczegółowej analizy „due diligence””, czytamy w komunikacie. „Obejmowało to w szczególności analizę naszych procesów, zasad i procedur; pełną weryfikację akcjonariuszy, wszystkich beneficjentów i zarządzających naszej firmy; oraz ocenę naszej zdolności do nieustannego utrzymywania kursu USDT i naszych zasad zarządzania środkami finansowymi.”

Tether kontynuował:

Proces „due diligence” był prowadzony przez kilka miesięcy i przyniósł pozytywne wyniki, które doprowadziły do otwarcia naszego rachunku bankowego w tej instytucji. Deltec na bieżąco sprawdza naszą firmę.

Jedno słowo, które było wyraźnie nieobecne w tym oświadczeniu, to „audyt” – coś, o co od miesięcy prosiła cała społeczność kryptowalut. Taki proces, jeśli kiedykolwiek miałby miejsce, musiałby być obsługiwany przez wyspecjalizowaną stronę trzecią i nie jest obowiązkiem Deltecu.

Tether twierdzi, że depozyty gotówkowe pokrywają wartość USDT

Poza potwierdzeniem powiązania z dużą instytucją finansową, firma dostarczyła kopię listu z Deltec z dnia 1 listopada, informującą, że dostępne fundusze Tethera to 1 831 322 828 USD. Jeśli ta liczba jest prawdziwa, to zasoby te pokryłyby 1,76 miliarda USDT w obiegu.

Podczas gdy niektórzy komentatorzy wyśmiewali się z prymitywnego podpisu na dokumencie, większość odetchnęła z ulgą, widząc ten prima facie dowód, że wszystkie USDT w obiegu mają pokrycie w dolarze amerykańskim.