Trwa listopad – czy Bitcoin powtórzy swoje zachowanie z 2015 roku?

204
Bitcoin zmierza w stronę 100 000 czy 100 dolarów za token? Przewidywania ekspertów

Koniec 2018 roku jest tuż za rogiem, dlatego wielu entuzjastów i traderów kryptowalutowych może zadawać wiele pytań, w tym to najważniejsze: „Co się stanie z bitcoinem przez kolejne 60 dni?”

Trochę historii

Od 2015 kilkukrotnie byliśmy świadkami eksplozji cenowych bitcoina podczas dni zamykających stary rok. Na przykład w grudniu 2017 r. bitcoin osiągnął rekordową cenę prawie 20 000 $. W 2016 r. dobił do 1000 $, co w tym czasie uznawano za stosunkowo duży krok.

Rok 2015 jest jednak szczególnie interesujący w tym sensie, że bitcoin niezmiernie wolno wstawał z kolan po ogromnym spadku. W 2013 roku handlowano nim za 1000 $, a pod koniec następnego roku zszedł do 400 $. Jednak początek 2015 rok był jeszcze gorszy i BTC dotknął poziomu 200 $.

Co to przypomina?

Był to jeden z najgorszych okresów dla BTC w tamtym czasie – wolumen transakcji był na niezwykle niskim poziomie. Wydawało się, że przez kolejne dziesięć miesięcy bitcoin znajdował się w śpiączce, aż do listopada, kiedy w końcu zdołał się wzbić na poziom 300 $. Jednakże należy pamiętać, że posiadał taką wartość dokładnie rok wcześniej, tak jakby przez długi czas walczył o opuszczenie swojego więzienia.

Jednakże od tamtego momentu wszystko zaczęło iść naprzód. 2016 rok był świadkiem nowego rekordu cenowego, który został tylko przebity przez niesamowity rok 2017. W styczniu 2018 kryptowaluta zaczęła gwałtownie tracić na wartości, co wielu weteranom przypomniało, co się działo dokładnie trzy lata wcześniej. Tak naprawdę większość ruchów bitcoina w tym roku jest jakby odbiciem lustrzanym 2015 roku. Cały ten rok był po raz kolejny zamknięty w klatce, z której bezskutecznie próbował uciec.

Ciągle jest czas na dużą wieść

Jeśli bitcoin powtarza historię z 2015 roku, to dlaczego nie miałby tego kontynuować? To już listopad – czy możemy oczekiwać 50-procentowego wzrostu, którego byliśmy świadkami trzy lata temu? Czy bitcoin po raz kolejny zacznie się wspinać po drabinie finansowej, aby sięgnąć jeszcze wyższego progu cenowego w 2019 i 2020 roku?

Każdego roku listopad i grudzień były miesiącami, które wprowadzały duże zmiany w cenie i popycie na bitcoina. Mimo że tak szybki skok może być nierealny na papierze, nie ma rzeczy niemożliwych, a traderzy mają oczy otwarte na jakikolwiek powiew świeżości – nawet jeśli pochodzi on tylko z kostki zapachowej w toalecie.

Jednak nawet to może być powodem, który wprowadzi bitcoina na lepsze tory.