Trzy luksusowe apartamenty sprzedane za 420 BTC w nadmorskim regionie Czarnogóry

491
Trzy luksusowe apartamenty sprzedane za 420 BTC w nadmorskim regionie Czarnogóry

W tym tygodniu sprzedano za bitcoiny trzy luksusowe apartamenty zlokalizowane w czarnogórskiej Budvie. Zgodnie z biurem notarialnym i firmą Astra Montenegro Investment Association (AMIA), łączna kwota wynosiła 420 BTC (3,2 miliona dolarów). Z powodzeniem promując korzystanie z cyfrowych walut w Budvie, AMIA przekonała ponadto sąsiedni hotel Dukley, restaurację Beach Lounge i przystań Dukley do akceptowania BTC.

Czarnogórski rynek nieruchomości oraz trzy placówki w rejonie Budvy akceptują kryptowaluty

Trzy mieszkania zostały sprzedane w regionie Budvy w Czarnogórze, kraju położonym w południowo-wschodniej Europie. Luksusowe apartamenty znajdują się w pobliżu wybrzeża Morza Adriatyckiego, w regionie słynącym z turystyki. Według biura notarialnego oraz Neila Emilfarba, dyrektora wykonawczego firmy AMIA, mieszkania zostały sprzedane za około 420 BTC. Sprzedaż w Dukley Gardens jest tylko jednym z objawów akceptacji walut cyfrowych w Budvie.

Emilfarb twierdzi, że sprzedaż była jak dotąd największa w kraju, a firma przekonała handlowców z Budvy do przyjęcia walut cyfrowych. Oprócz umożliwienia zakupu nieruchomości, Emilfarb i AMIA namówili również restaurację Beach Lounge, hotel Dukley i przystań Dukley do akceptowania BTC.

„Nasze przedsiębiorstwo, w przeciwieństwie do wielu, które wątpią w kryptowaluty, jest pierwszą firmą w regionie, która rozpoczęła sprzedaż nieruchomości za waluty cyfrowe” – wyjaśnia AMIA.

Pozyskaliśmy zupełnie nowych klientów. Na świecie, a zwłaszcza w Europie, istnieje tylko ograniczona liczba nieruchomości, które można kupić za BTC.

Trzy luksusowe apartamenty sprzedane za 420 BTC w nadmorskim regionie Czarnogóry
Mieszkania zakupione za BTC znajdowały się w The Dukley Gardens, ale restauracja Beach Lounge, hotel Dukley i przystań Dukley również akceptują BTC.

Sprzedaż mieszkań została przeprowadzona szybko i poświadczona przez biuro notarialne w Budvie  

Jednym z klientów był 25-letni mieszkaniec Francji wyjaśniający, że proces rozliczeniowy był szybszy niż tradycyjna transakcja zakupu lokali mieszkalnych. Sprzedaż została odnotowana przez notariusza w Budvie, kancelarię prawną Pantović i adwokatów z Prelević Law. Po podpisaniu oficjalnych dokumentów i przetransferowaniu BTC fundusze zostały natychmiast przeliczone na euro.

Zakupy nieruchomości przy użyciu kryptowalut to trend, który rośnie od początku 2017 roku, kiedy zasoby cyfrowe osiągnęły ówczesny najwyższy poziom cenowy. Duże transakcje tego typu miały miejsce w Miami, Amsterdamie, Dubaju, na Manhattanie i na całym świecie. W związku z faktem, że trzy nieruchomości zostały sprzedane, a trzy kolejne placówki akceptują kryptowaluty, wygląda na to, że Czarnogóra staje się regionem przyjaznym dla gospodarki obejmującej zasoby cyfrowe.