Współpraca Coinbase i Goldman Sachs

17 grudnia kantor Coinbase ogłosił, że na mocy porozumienia bank inwestycyjny Goldman Sachs przeprowadzi pierwszą ofertę publiczną na rynku kryptowalut. Co ciekawe, przedstawiciele banku do tej pory wypowiadali się w negatywnym tonie w temacie Bitcoinów. Jednak chyba następuje zmiana kursu, gdyż zostały dostrzeżone pozytywy takiej sytuacji.

Współpraca kantora i banku

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych przyjęła wniosek Coinbase o wejście na amerykańską giełdę. Prawo Stanów Zjednoczonych głosi, że taka prośba musi uzyskać akceptację, jednak nie sposób przewidzieć terminu wejścia jej w życie oraz samych skutków tego ruchu. Eksperci są zgodni, iż próba podjęta przez Coinbase jest godna uwagi ze względu na obszar działania kantora.

Uzyskanie zgody regulatora sprawi, że Coinbase przejdzie do historii. Byłby pierwszą giełdą kryptowalut, która będzie upubliczniona a jej działania w pełni transparentne. Z tego względu zarząd przedsiębiorstwa poprosił o wsparcie potężny bank Goldman Sachs o poprowadzenie oferty publicznej.

Sprawdź więcej artykułów:

Historia Goldman Sachs

Od 2008 roku Goldman Sachs, jedna z najpotężniejszych grup inwestycyjnych, może poszczycić się statusem banku komercyjnego. Jej działalność opiera się na czterech płaszczyznach: inwestycjach bankowych, handlu, zarządzaniu aktywami oraz obsłudze zadłużenia. Same notowania Coinbase będą zaliczać się do obszaru zarządzania aktywami.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Ciekawostką są nie tak dawne wypowiedzi decydentów instytucji. Końcem maja opublikowano nawet wpis, który głosił, że Bitcoin i inne kryptowaluty nie mogą być nazywane aktywami a sami klienci banku otrzymali notę, w której zawarto twierdzenie, iż notowania kryptowalut, w tym Bitcoina, nie mogą mieć związku z obecnym statusem złota. W ten sposób zaprezentowana została odmienna opinia od innych potężnych instytucji ze świata finansjery, np. banku JP Morgan, którego badania jasno wskazują, że klienci wolą posiadać w swoim portfelu kryptowaluty a nie kruszce. Twierdzą oni, że cyfrowe waluty są lepszym zabezpieczeniem ich oszczędności.

Sprawdź więcej artykułów: