Wszystko, co musisz wiedzieć o paleniu binance coinów

1223
Wszystko, co musisz wiedzieć o paleniu binance coinów

Od powstania firmy w dniu 14 lipca 2017 roku Binance stała się jedną z najbardziej wpływowych i znaczących giełd kryptowalutowych na świecie. Platforma zyskuje wielu nowych użytkowników ze względu na swój profesjonalizm i poważne podejście do zabezpieczenia środków jej użytkowników.

Dlaczego warto palić tokeny?

Aby zwiększyć wartość swojego tokena rodzimego, binance coin (BNB), giełda planuje kwartalne palenie monet, przeznaczając 20 procent zysku na odkupienie BNB, zniszczenie ich, a tym samym zmniejszenie podaży.

Giełda zyskuje szeroką popularność również dlatego, że oferuje łatwy w obsłudze i przyjazny dla początkujących system, który nie wymaga przejścia skomplikowanych procedur. Jeśli trader nie przekroczy limitu dziennych wypłat wynoszącego 2 BTC, nie jest od niego wymagana pełna weryfikacja konta, która również nie jest trudna do przeprowadzenia.

Klientów przyciąga również fakt, że giełda ma również swój własny token. W związku z faktem, że posiadacze monet emitowanych przez Binance są uprawnieni do 50-procentowej obniżki opłat, inwestorzy chętnie trzymają BNB.

Binance coin to token ERC20 zbudowany w sieci Ethereum, ale zgodnie z obietnicami firma wkrótce uruchomi własny zbudowany od podstaw blockchain zwany Binance Chain.

Jak działa spalanie monet?

Zgodnie z białą księgą Binance, giełda zamierza spalać określoną liczbę swoich tokenów co kwartał, w zależności od zdobytych zysków z obrotu. Ta technika to sposób, w jaki firma próbuje z czasem uczynić monety jeszcze bardziej wartościowymi.

Co kwartał Binance planuje wykorzystywać 20 procent swoich zysków, aby odkupić BNB i niszczyć je, dopóki nie otrzyma w sumie 50 procent całej puli (100 milionów monet) z powrotem. Transakcje odkupywania BNB ogłaszane są na blockchainie.

Pierwsze w historii palenie monet zostało ogłoszone 15 października 2017 roku, dokładnie trzy miesiące i jeden dzień po premierze. Akcję zaplanowano na 18 października 2017 roku. Zniszczono wówczas 986 000 BNB.

Od pierwszego palenia tokenów firma przestrzega kwartalnego harmonogramu. Drugie zdarzenie niszczenia monet miało miejsce w styczniu 2018 roku. Liczba BNB, które ulegną spaleniu, została ogłoszona 15 stycznia, a sam proces miał miejsce trzy dni później. Zlikwidowano wówczas 1 821 586 BNB.

Do tej pory monety palono tylko dwukrotnie. Następna akcja powinna zostać ogłoszona już 15 kwietnia, a spalenie powinno nastąpić 18 kwietnia 2018 roku.

Zakładając podobny harmonogram, możemy przewidzieć przyszłe terminy niszczenia BNB w ciągu najbliższych dwóch lat:

  • 18 kwietnia 2018
  • 18 lipca 2018
  • 18 października 2018

2019 rok:

  • 18 stycznia 2019
  • 18 kwietnia 2019
  • 18 lipca 2019
  • 18 października 2019

2020 rok:

  • 18 stycznia 2020
  • 18 kwietnia 2020

Wygląda na to, że poprzednie akcje palenia binance coinów nie miały znaczącego wpływu na rynek. Tuż po drugim niszczeniu BNB cena monety wzrosła na kilka dni, a następnie spadła o ponad 60 procent, ale to można wytłumaczyć styczniowymi spadkami na całym rynku kryptowalut.

W chwili obecnej binance coin kosztuje 6.53 $. W związku z faktem, że giełda Binance staje się coraz bardziej popularna, a zyski rosną z dnia na dzień, można bezpiecznie przewidzieć, że coraz większa ilość BNB będzie spalana co kwartał.