Zależność pomiędzy IPO Coinbase i Goldman Sachs

Do opinii publicznej przekazano informację, o tym, kto będzie koordynował przygotowania do składania pierwszej oferty publicznej na amerykańskiej giełdzie kryptowalut (Coinbase). Okazuje się, że wybrany został popularny gigant finansowy Goldman Sachs.

Zależność pomiędzy IPO Coinbase i Goldman Sachs

Wybór odpowiedniego przedsiębiorstwa do przygotowania pierwszej oferty publicznej poprzedzony był złożeniem wstępnych dokumentów regulacyjnych. Należało je dostarczyć do Komisji Papierów Wartościowych, a także do Giełd. Na ich podstawie to właśnie Goldman Sachs został wyłoniony do przeprowadzenia historycznej obsługi IPO. Warto pamiętać, że Coinbase stanowi pierwszą giełdę kryptowalut, która posiada siedzibę w Stanach Zjednoczonych, a jednocześnie będzie notowana na giełdzie.

Sprawdź więcej artykułów:

Plany Coinbase o debiucie na giełdzie rozpoczęły się w lipcu. Wówczas kierunkowała swoją działalność w stronę bezpośrednich notowań, nie rozważając poważnie IPO. Aktualnie nie jest znany oficjalny kierunek działań Coinbase, którym będzie się zajmowała podczas premiery na giełdzie.

Coinbase przekazała w dniu 18 grudnia, że doszło do złożenia projektu rejestracji w SEC. CoinMarketCap, wskazała, że jedna z dominujących w wyminie walut cyfrowych platforma Coinbase Pro na przestrzeni ostatniej doby odnotowała obrót wynoszący 1,89 mld dolarów. Co więcej, w ramach tej platformy zgromadzono zaparkowane aktywa o wartości wynoszącej 25 mld dolarów. Ta kwota stanowi podsumowanie środków aż 35 mln użytkowników o potwierdzonej tożsamości.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

W 2018 r. dokonano wyceny platformy Coinbase. Wówczas jej wartość oscylowała na poziomie 8 mld dolarów. Messari podkreśla, że debiut giełdowy znacząco podwyższy tę wartość. Z wysokim prawdopodobieństwem będzie ona wynosiła 28 mld dolarów. Argumentowane jest to dojściem do zmiany zarządu. Do zarządu dołączyli następujący inwestorzy: venture capital Marca Andreessena, Gokula Rajarama, Kelly Kramer. Wzmocnienie zarządu o te silne jednostki przemawia za wzrostem wartości firmy do 28 mld USD.

Sprawdź więcej artykułów: