Założyciel TRONa kupił BitTorrent

477
Satoshi wyprzedził TRONa - już w 2008 roku rozważał połączenie krypto z sieciami wymiany plików

Jak donosiło wczoraj Variety, firma software’owa BitTorrent została sprzedana przedsiębiorcy z branży blockchain i twórcy platformy TRON Justinowi Sunowi.

Transakcja miała zostać sfinalizowana w ubiegłym tygodniu, wtedy też zarząd BitTorrent poinformował o niej pracowników. Według źródła znającego szczegóły transakcji, pracownicy BitTorrent zostali poinstruwani, by nie publikować żadnych informacji o zmianie właściciela firmy. Variety pisało również, że agent finansowy obsługujący całą transakcję kontaktował się także z niektórymi z udziałowców spółki. Jak dotąd, nie są znane żadne szczegóły finansowe umowy.

Już w zeszłym miesiącu Cointelegraph informował, że założyciel TRONa rozpoczął proces nabywania BitTorrenta. Sun miał rozpocząć negocjacje ze spółką już we wrześniu ubiegłego roku, list intencyjny podpisał zaś w styczniu bieżącego roku. Transakcja została zawieszona po tym, jak BitTorrent rozpoczął negocjacje z innymi potencjalnymi kupcami, co było sprzeczne z umową. Nagła ingerencja stron trzecich doprowadziła nawet do tego, że Sun wniósł pozew o czasowy zakaz zbliżania się do jego osoby.

Sun w końcu wycofał pozew i zarejestrował firmę o nazwie Rainberry Acquisition Inc. Na początku ubiegłego roku BitTorrent przemianował zaś swoją nazwę biznesową na Rainsberry Inc. W zeszłym tygodniu zaś Rainberry Acquisition Inc wniosła do kalifornijskiego sekretarza stanu o zmianę swojego statusu z powodu fuzji. Tego samego dnia wniosek o fuzję wniosła również znana wcześniej jako BitTorrent Rainberry Inc.

W momencie powstawania tekstu, jego autorom nie udało się skontaktować ani z Sunem ani z żadnym przedstawicielem BitTorrenta. Obecnie za TRONa (TRX) płacimy 0.03 $, zaś jego kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 3,1 miliarda dolarów.

Serwis do dzielenia się plikami BitTorrent (działalność streamingową zakończono w zeszłym roku) został stworzony przez Brama Cohena. Cohen opuścił firmę, by objąć pozycję CEO w Chia, działającej w San Francisco firmie pracującej nad usprawnianiem infrastruktury sieci kryptowalutowych.