Żarcik branżowy, czyli o tym że WallStreetBets jest na CoinMarketCap

Prima Aprilis przypada 1 kwietnia jednak mimo tego, zespół CoinMarketCap postanowił już teraz zrobić swoim użytkownikom drobny żarcik. Mając na uwadze dziki rajd na DogeCoinie, który obecnie uplasował się na 13 pozycji w rankingu projektów walut cyfrowych – okoliczności ku robieniu dowcipów sprzyjły

Sprawdź więcej artykułów:

WallStreetBets (WSB) jako prank na CoinMarketCapie

Jeżeli w trakcie przeglądania CoinMarketCapie (CMC) zauważyliście projekt, który zawisł nad królem kryptowalutowym, czyli Bitcoinem (BTC), nie odświeżajcie witryny. Po niespodziewanej sytuacji na wykresie GameStop, w której swój udział odnotowała grupa użytkowników Reddita o nazwie WallStreetBets, innymi słowy zespół stojący za CoinMarketCap postanowił odrobinę zadrwić sobie z użytkowników.

Waluta cyfrowa WallStreetBets (WSB) – będąca rzecz jasna jedynie prankiem wylądowała w czołówce publikowanego rankingu z niebotycznie wysokimi wzrostami.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Wzrost wyceny DogeCoin (DOGE) ma się zaskakująca dobrze

Jak zapewne wiecie DogeCoin znajduje się już na 13 pozycji w rankingu projektów aktywów cyfrowych. Jego aktualny kurs wynosi około 0,04023 dolara (USD). Najnowsze dane mówią o tym, że zaledwie kilka godzin temu pokonał on swój rekord ustalony w 2018 roku. Tym samym ustalając swoje nowe ATH na poziomie 0,07797 dolara (USD).

Chociaż wartość  DogeCoin (DOGE) wzrosła o przeszło 300% w ujęciu 7-dniowym oraz o blisko 250% w ujęciu ostatnich 24 godzin, należy mieć na uwadze fakt, że jej rajd został sztucznie rozdmuchany przez spekulantów obecnych na rynku aktywów cyfrowych. Warto również podkreślić, że od nowo ustalonego szczytu w całej historii tej kryptowaluty, do jej aktualnego poziomu cena  DogeCoina (DOGE) zmalała już o około 50%. Pomimo tego, że niektórym użytkownikom z całą pewnością zależy na tym, aby wycena podniosła się do poziomu 1 dolara (USD), pozostali członkowie społeczności wyczekują momentu na zdeponowanie swojego zarobku kosztem pozostałych inwestorów.

Sprawdź więcej artykułów: