Znalazł „Bitcoinowy spadek” – prawdziwa historia z Reddita

Każdy człowiek przynajmniej raz w życiu marzył o znalezieniu gotówki na ulicy. Użytkownik Reddita BitcoinHolderThankU (BHTU) poszedł o krok dalej i pochwalił się ostatnio znacznie większym wyczynem. Twierdzi, że znalazł 8-9 letnie klucze do portfela ze 127 BTC na koncie!

Nieoczekiwane znalezisko 

Według narracji użytkownika, zgubił on klucze do swojego portfela z Bitcoinami około 2012 roku. Nieoczekiwana zguba odnalazła się 22 grudnia 2020 roku. Posiadacz kryptowaluty postanowił spieniężyć ją na rynku OTC, co łącznie przyniosło mu 4,24 miliona dolarów zysku!

Użytkownik obecnie odczuwa lekki niedosyt. Twierdzi, że sprzedał kryptowalutę po kursie 33 400 USD za monetę, a ta wartość od tego czasu znacznie podskoczyła. Z żalem wypowiada się, że dzisiaj postąpiłby inaczej. Sprzedając nadal większość inwestycji, ale zostawiając trochę Bitcoinów na dalsze przechowanie.

Sprawdź więcej artykułów:

Wyjaśnienie znalazcy

Post wywołał na portalu wiele kontrowersji. Autor tłumaczył, że giełdy posiadają limity, dlatego wykorzystał stanowisko OTC. Uporządkowanie sprawy i szybka sprzedaż zajęły mu około tygodnia. Użytkownik twierdzi, że bał się „tąpnięcia” kryptowaluty, nie przewidując dalszego wzrostu wartości.

Obecnie BHTU rozważa ukończenie „szkoły”, a także dalsze inwestycje. Twierdzi, że poszukuje bezpiecznych możliwości o zminimalizowanej wartości ryzyka, aby pomnażać kapitał.

Poznaj więcej informacji o przykładowych projektach:

Jaka przyszłość czeka Bitcoina?

Najstarsza kryptowaluta wzbudza w ostatnim czasie wiele kontrowersji. Dyrektor generalny Miller Value Partners Bill Miller podkreśla, że Bitcoin staje się mniej ryzykowny w momencie hossy. Duże banki mogą aktywnie uczestniczyć w rynku najstarszej kryptowaluty, ale tego nie robią. Czy nie jest to przypadkiem celowe „odwlekanie” ekspansji cyfrowych zamienników pieniędzy?

Sceptycy uważają Bitcoina za największą obecnie bańkę spekulacyjną. Taką narrację podtrzymał 9 stycznia w swoim oświadczeniu Bank of America. Do grona osób nieprzekonanych należą nadal Sean Williams i Warren Buffett. Obaj uważają jednak technologię blockchain za przydatną.

Sprawdź więcej artykułów: